Çözüldü Redmi 9 Custom ROM kurmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kamtasya

Decapat
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ryzen 5 5600

zotac rtx 3060 12gb oc edition

crucial 500gb m.2 ssd
Meslek
Öğrenci
Sorum başlıktaki gibidir. Cihazım Redmi 9. dün yapmaya çalıştım Redmi yazısında falan kaldı idareten Çin ROM'u kurdum. LineageOS geçmek istiyorum. Kaynak paylaşacaksanız, ingilizcesi düzgün bir kaynak paylaşın. Hint abileri anlamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
LineageOS kurmadan önce telefonu Android 11 sürümüne getir.
Recovery.img ve zip dosyalarını indirip ADB'nin kurulu olduğu klasöre at. Telefon fastboot modundayken aşağıdaki kodu yaz.
fastboot flash recovery recovery.img
Telefonu recovery moduna alıp Factory Reset kısmından format data ve cahce yap. Ana menüden Apply Update sekmesinden Apply Update from ADB seçip CMD'ye aşağıdaki kodu yaz. Gapps kurmak istiyorsan indirip alttaki kod ile kurabilirsin.
adb sideload lineage-20.0-20230906-nightly-lancelot-signed.zip
adb sideload MindTheGapps-13.0.0-arm64-20230808_213316.zip
Recovery.img ve zip dosyalarını indirip ADB'nin kurulu olduğu klasöre at. Telefon fastboot modundayken aşağıdaki kodu yaz.
Telefonu recovery moduna alıp Factory Reset kısmından format data ve cahce yap. Ana menüden Apply Update sekmesinden Apply Update from ADB seçip CMD'ye aşağıdaki kodu yaz. Gapps kurmak istiyorsan indirip alttaki kod ile kurabilirsin.
adb sideload lineage-20.0-20230906-nightly-lancelot-signed.zip
adb sideload MindTheGapps-13.0.0-arm64-20230808_213316.zip

Çözüm
ADB: Sideload connection failed: No devices/emulators found.
ADB: Trying pre-KitKat sideload method...
ADB: Pre-KitKat sideload connection failed: No devices/emulators found.
Hatalarını aldım.

recovery.img ve ZIP dosyalarını indirip ADB'nin kurulu olduğu klasöre at. Telefon Fastboot modundayken aşağıdaki kodu yaz.
Telefonu recovery moduna alıp factory reset kısmından format data ve cahce yap. Ana menüden apply Update sekmesinden apply Update from ADB seçip CMD'ye aşağıdaki kodu yaz. GApps kurmak istiyorsan indirip alttaki kod ile kurabilirsin.
ADB sideload lineage-20.0-20230906-nightly-lancelot-signed. ZIP.
ADB sideload mindthegapps-13.0.0-ARM64-20230808_213316.ZIP

Yeni konular

Geri
Yukarı