Çözüldü Custom ROM Redmi Note 10 Pro TWRP ve Custom ROM kurma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

393654

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba, Redmi Note 10 Pro cihazimin bl kilidini an itibarıyla açtım. MIUI'dan kurtulmak istiyorum. Saf Android olarak PixelExperience varmis sanirim, onu kurmak istiyorum. Veya ROM tavsiyeniz varsa o da olur. Ama sanirim ilk olarak TWRP kurmam gerekiyor. Nasil yapiliyor hiçbir fikrim yok. Sira sira ROM atmam icin gereken adimlari anlatir misiniz?

Çözüm
Sectim açıldı, mukemmel internetim sag olsun ROM'u indirmem cok uzun surdu. OrangeFox'da da System yok wipe kisminda, ne yapayim?
System seçeneği bende de yok.

Dalvik / Art Cache
Data
Metadata
Cache

Bunları seçip Wipe dedikten sonra "Format Data" kısmına gelip "yes" yazın ardından işlemler tamamlanınca tekrar Recovery'e yeniden başlatın.

Bu adımdan sonra da ROM dosyanızı seçip flaşlayın. ROM kurulmuş olacak.

@393654, ROM'u kurabildiniz mi?
Evet aktarildi, zip'i secip install dedim ve yuklendi cok tesekkur ederim yardimci olan herkese. Baska bir sey yapmam gerekiyor mu? Magisk vs.

Root atmak isterseniz Magisk kurun. Kurulumunu bilmiyorsanız ayrı bir konu açın. Root attıktan sonra belli birkaç modülü yüklemenizi tavsiye ederim, eğer konuyu açarsanız.

Onun haricinde telefonda istemediğiniz uygulama olursa Universal ADB Debloater ile kaldırabilirsiniz.

Son olarak, hangi mesaj sorununuza çözüm olduysa onu çözüm olarak işaretlemeyi unutmayın. Hayırlı olsun! 🙂

Root atmak isterseniz Magisk kurun. Kurulumunu bilmiyorsanız ayrı bir konu açın. Root attıktan sonra belli birkaç modülü yüklemenizi tavsiye ederim, eğer konuyu açarsanız.

Onun haricinde telefonda istemediğiniz uygulama olursa Universal ADB Debloater ile kaldırabilirsiniz.

Son olarak, hangi mesaj sorununuza çözüm olduysa onu çözüm olarak işaretlemeyi unutmayın. Hayırlı olsun! 🙂
Sart degil anladigim kadariyla, ugrasmayayim o zaman. Tekrardan tesekkur ediyorum hepinize, @Kullanıcı311 @Cliff_Burton @Kernelginar

Yeni konular

Geri
Yukarı