Çözüldü Redmi Note 10s şarjı hızlı bitiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

norven

Picopat
Arkadaşlar 21 Nisanda Redmi Note 10s aldım, 5000 mAh pili olmasına rağmen biraz hızlı bitiyor daha az önce çıkardım biraz arayüzde gezdim şarj 96'ya düştü.

IMG_20220424_220114.jpg

Çözüm
Arkadaşlar telefonu garantiye gönderdim, bataryaya kalibrasyon işlemi yaptılar sonunda düzeldi teşekkür ederim yardımınız icin. ♥️
Benim Redmi Note 10S'de bu şekilde, zamanında araştırmıştım MIUI 12 çok fazla şarj tükettiğinden ötürü bu şekilde olduğu yazıyordu. Ek olarak telefonunuzu %100'e kadar şarj etmenizi önermiyorum, şahsen %80 olduğunda şarjdan bağlantısını çıkartıyorum.

Arkadaşlar 21 Nisanda Redmi Note 10s aldım, 5000 mAh pili olmasına rağmen biraz hızlı bitiyor daha az önce çıkardım biraz arayüzde gezdim şarj 96'ya düştü.

Eki Görüntüle 1369692

Accubattery uygulamasını indirin 1-2 gün bekleyin uygulamaya girip sağlık kısmında batarya sağlığı yazan yerdeki değer nedir? Bu şekilde batarya sağlığını ölçebilirsiniz %80 altıysa normaldir. Bir de telefonunuza ESET NOD32 veya Kaspersky ile virüs taraması yaptırın.
Son olarak şunları uygulayabilirsiniz
1) Ayarlar / Konum / Tarama / Wi-Fi ve Bluetooth Tarama kapalı

2) Ayarlar / Google / Güvenlik / Cihazı Bul kapalı

3) Ayarlar / Gizlilik / Kullanım ve Teşhis kapalı

4) Ayarlar / Sim Kartlar ve Mobil Ağlar / Her Zaman MMS Al kapalı

5) Ayarlar / Uygulamalar / Uygulamaları Yönet / Sağ üstten üç nokta / Ayarlar / Güncellemeleri bildir ve Öneriler kapalı

6) Mesajlar / Ayarlar / Mi Mesaj kapalı

7) Mesajlar / Ayarlar / Hücre Yayınları / Daha Fazla / Ayarlar / Hepsi kapalı

8) Ayarlar / Google / Cihaz Bağlantıları / Cihazlar / Bildirim Göster kapalı

9) Ayarlar / Ses ve Titreşim / Ek Ayarlar / Hepsi kapalı. (Yüksek ses ve sürekli titreşim pil sürenize olumsuz yönde yansıyacaktır.)

10) Gece yatacakken Uçak Modunu açın.

Kaynak:Pil Süresini Artırmak İçin Yapabileceğiniz Her Şey - İpuçları ve Püf Noktaları - Xiaomi Community - Xiaomi
Birde Google uygulamalarını kullanmıyorsanız Google Play Hizmetlerini kapatın Bu işlem pil süresini 2 saat falan arttırır çok işe yarıyor Fakat bu işlemden sonra Google uygulamalarını kullanamazsınız (Chrome ve birkaçı dahil değil)

Arkadaşlar telefonu garantiye gönderdim, bataryaya kalibrasyon işlemi yaptılar sonunda düzeldi teşekkür ederim yardımınız icin. ♥️
Kaç gün sürdü geri gelmesi? Bir de nereye gönderdiniz?

Geri
Yukarı