Redmi Note 10S vs Oppo Reno 5 Lite

Bütçe
3500~

Ofoz

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba son olarak bu 2 telefon arasında kaldım artıklarını eksiklerini araştırdım fakat içinden çıkamadım :D. Hangisini tavsiye edersiniz? Eğer kullananlar varsa yardımcı olursa iyi olur. Oppo'nun bataryasında galiba yapay zeka desteği varmış farklı uygulamalarda farklı güç kullanma üzerine (Mediamarkt görevlisinin öğrendim.). İşlemci farkı konusunda da fazla bir fark olmadığını söylediler.

Arkadaşlar merhaba son olarak bu 2 telefon arasında kaldım artıklarını eksiklerini araştırdım fakat içinden çıkamadım :D. Hangisini tavsiye edersiniz? Eğer kullananlar varsa yardımcı olursa iyi olur. Oppo'nun bataryasında galiba yapay zeka desteği varmış farklı uygulamalarda farklı güç kullanma üzerine (MediaMarkt görevlisinin öğrendim.). İşlemci farkı konusunda da fazla bir fark olmadığını söylediler.

Hocam reno 5 Lite ile Note 10s işlemcisi arasında dağlar kadar fark var desek yeridir.
P70 giriş seviye bir işlemci, reno 5 Lite bu sebeple çok geri kalıyor işlemci anlamında.
Ayrıca bataryasında yapay zeka falan safsata o günümüzde hemen her cihazda var, fazla voltaj koruması vb. vb.

Her halükarda Note 10s modeli daha iyi, ayrıca teknoloji mağazalarındaki çalışanlara güvenmeyin onlar emir kulu, cihaz S3 Mini'den daha kötü olsa bile size iPhone 13 Pro Max gibi anlatırlar :D
@Ofoz
@BERWAR hocam Note 10s kullanıyor.

Hocam reno 5 Lite ile Note 10s işlemcisi arasında dağlar kadar fark var desek yeridir.
P70 giriş seviye bir işlemci, reno 5 Lite bu sebeple çok geri kalıyor işlemci anlamında.
Ayrıca bataryasında yapay zeka falan safsata o günümüzde hemen her cihazda var, fazla voltaj koruması vb. vb.

Her halükarda Note 10s modeli daha iyi, ayrıca teknoloji mağazalarındaki çalışanlara güvenmeyin onlar emir kulu, cihaz S3 Mini'den daha kötü olsa bile size iPhone 13 Pro Max gibi anlatırlar :D
@Ofoz
@BERWAR hocam Note 10s kullanıyor.

Oppo da P95 var? RAM olarak da Oppo önde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oppo da P95 var? RAM olarak da Oppo önde.

Karıştırmışım hocam.
Ama yine de işlemcisi fiyatına göre zayıf bu bir gerçek.
Aşağıya mesela değerlendirmeleri bırakıyorum bakarsınız :)

YouTube üzerinden testlerede bakabilirsiniz çok daha üstün G95 yonga seti, yani Note 10s modelinin yonga seti.
Bu fark o 2 GB fazladan RAM miktarının anlamını yitirmesine sebep oluyor.

İkisi arasından Note 10S almanı öneririm. Kullanıcısıyım istediğini sorabilirsin.
Öncelikle ne kadar süredir kullanıyorsun dostum şarj süresi, performansı nasıl? Yazılımsal bir problem var mı? Yüz tanıma özelliği internette yok diyor fakat mağazada var diyordu var mı? Ve son olarak parmak izi nasıl çalışıyor yan tarafta olmasından mütevellit? :)
Karıştırmışım hocam.
Ama yine de işlemcisi fiyatına göre zayıf bu bir gerçek.
Aşağıya mesela değerlendirmeleri bırakıyorum bakarsınız :)

YouTube üzerinden testlerede bakabilirsiniz çok daha üstün G95 yonga seti, yani Note 10s modelinin yonga seti.
Bu fark o 2 GB fazladan RAM miktarının anlamını yitirmesine sebep oluyor.
Teşekkürler.
@BERWAR

Son düzenleme:
Öncelikle ne kadar süredir kullanıyorsun dostum şarj süresi, performansı nasıl?
2.5 aydır kullanıyorum. Performansı gayet iyi. Oyun performansından memnunum. Diğer türlü de yonga iyi çalışıyor.

Batarya olarak gayet iyi bir model AMOLED ekran sayesinde. Yongası rakiplerine göre daha fazla güç tüketen ve daha sıcak çalışan bir işlemci ama büyük batarya ve ekran nedeniyle iyi bir batarya performansı sunuyor. 33 Watt hızlı şarj desteği de çok iyi.

Yazılımsal bir problem var mı?
Şimdiye kadar yazılımsal bir sorun ile karşılaşmadım. Ufak tefek hatalar var.

Yüz tanıma özelliği internette yok diyor fakat mağazada var diyordu var mı?
Yüz tanıma var kullanmıyorum, parmak izini kullanıyorum.

Ve son olarak parmak izi nasıl çalışıyor yan tarafta olmasından mütevellit?
Çok seri ve stabil çalışıyor parmak izi. Yanda olması da gayet iyi. Ekran içi parmak izi okuyucularını sevmiyorum zaten.

2.5 aydır kullanıyorum. Performansı gayet iyi. Oyun performansından memnunum. Diğer türlü de yonga iyi çalışıyor.

Batarya olarak gayet iyi bir model AMOLED ekran sayesinde. Yongası rakiplerine göre daha fazla güç tüketen ve daha sıcak çalışan bir işlemci ama büyük batarya ve ekran nedeniyle iyi bir batarya performansı sunuyor. 33 Watt hızlı şarj desteği de çok iyi.

Şimdiye kadar yazılımsal bir sorun ile karşılaşmadım. Ufak tefek hatalar var.

Yüz tanıma var kullanmıyorum, parmak izini kullanıyorum.

Çok seri ve stabil çalışıyor parmak izi. Yanda olması da gayet iyi. Ekran içi parmak izi okuyucularını sevmiyorum zaten.
Daha fazla güç tüketen derken batarya ne kadar gidiyor sosyal medya ve bir tık oyun ile? Ve de hoparlör performansı güzel değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hoparlör performansı üst seviye amiral gemisi modelleri gibi olmasa da gayet iyi. Batarya günü rahat çıkarıyor. Mobil veri açıkken internette forumlarda gezinti yaptığında güç tüketimini fazla buldum açıkçası. WİFİ ile bu kadar harcamıyor elbette. Kaç saat oyun oynatır aralıksız açıkçası bunu deneyimledim, 5-6 saatten fazla ağır oyunları oynatacağını düşünmüyorum. Diğer türlü sosyal medya, video izlemek, gündelik işler için batarya performansı gayet iyi.

Geri
Yukarı