Redmi Note 12 Pro, TENAA Web Sitesinde Görüldü

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Redmi-Note-11-Pro-1.jpg

Redmi Note 12 Pro ve Redmi Note 12 Pro+ akıllı telefonlar, TENAA sertifikasyon web sitesinde ortaya çıktı. Xiaomi, tüm zamanların popüler Redmi Note serisinde bir yükseltme yapmaya hazırlanıyor. Akıllı telefon serisi, her altı ayda bir yenileniyor. Redmi Note 11 serisi, geçtiğimiz yıl Ekim ayında piyasaya çıkmıştı. Redmi Note 11 Pro akıllı telefon ise geçtiğimiz Mart […]

Devamı: Redmi Note 12 Pro, TENAA Web Sitesinde Görüldü
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Nerede çokluk orada bokluk. Bak Apple abiye adamlar senede 1 cihaz serisi çıkarıyor cihaz sayısı az olduğu için uygulamalarda hemen her cihaza ayrı ayrı portlanıyor ve mükemmel bir stabillik doğuyor sonra adam 2015'te çıkan iPhone 6S i bile her uygulamada takır takır kullanıyor ve en son güncellemesini de altına tuvalet parası niyetine çakıyor. Android'in en zayıf noktası da bu zaten her uygulamanın ayrı bir bugu ayrı bir kararsızlığı var.

6 ayda bir çıkarmak yerine bu seriyi 1 yılda çıkarması gerekiyor Xiaomi'nin.

@SeniYazdım Dediğin şey mümkün değil. Android tarafında rekabet ve firmalar fazla. Ayrıca her segmente ve fiyat olarak da daha ucuzlar. Bu nedenle de az model çıkaramazlar rekabetten geri kalmamak için. Özellikle Çinli firmalar yüzünden diğer markalarda adım atmak zorunda kalıyor. Piyasanın çoğu Çinli üretici.

6 ayda bir çıkarmak yerine bu seriyi 1 yılda çıkarması gerekiyor Xiaomi'nin.

@SeniYazdım dediğin şey mümkün değil. Android tarafında rekabet ve firmalar fazla. Ayrıca her segmente ve fiyat olarak da daha ucuzlar. Bu nedenle de az model çıkaramazlar rekabetten geri kalmamak için. Özellikle Çinli firmalar yüzünden diğer markalarda adım atmak zorunda kalıyor. Piyasanın çoğu Çinli üretici.

Bence o sorunda Google yüzünden kaynaklanıyor Android'i herkesin kullanmasına izin veriyorlar adamakıllı firmalara verseler daha küçük çaplı bir rekabet olur ve daha kararlı olurdu Android. Şu an mesela Snapchat en basitinden uygulamaya girince kamera 15FPS Zoom yapınca 1FPS gibi gözüküyor cidden çok kötü bu mesele ha bu arada Android markaların çok çok olması dolayısıyla bu kadar kararsız olması da bence savunulamaz daha iyi olabilirdi yan alternatif uygulamalar wp Plus ve Instagram Plus gibileri bile orijinal olanlardan daha stabil çalışıyor. Bir de 3 4 sene önce daha iyiydi mesela S10 için Samsung Instagram'la anlaşma falan bile yaptı ama artık direk olaya para açısından bakıyorlar ve geliştiricilerle uğraşmıyorlar bu yüzden de kullanıcının sorunları pek umurlarında değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence o sorunda Google yüzünden kaynaklanıyor Android'i herkesin kullanmasına izin veriyorlar adamakıllı firmalara verseler daha küçük çaplı bir rekabet olur ve daha kararlı olurdu Android. Şu an mesela Snapchat en basitinden uygulamaya girince kamera 15FPS Zoom yapınca 1FPS gibi gözüküyor cidden çok kötü bu mesele ha bu arada Android markaların çok çok olması dolayısıyla bu kadar kararsız olması da bence savunulamaz daha iyi olabilirdi yan alternatif uygulamalar wp Plus ve Instagram Plus gibileri bile orijinal olanlardan daha stabil çalışıyor. Bir de 3 4 sene önce daha iyiydi mesela S10 için Samsung Instagram'la anlaşma falan bile yaptı ama artık direk olaya para açısından bakıyorlar ve geliştiricilerle uğraşmıyorlar bu yüzden de kullanıcının sorunları pek umurlarında değil.
Google böyle yaparsa çok fazla zarara uğrayacağı ortada. Bana göre 3 kaliteli marka var bunlar Apple, Samsung ve Huawei. Huawei kendi işletim sistemini yaptı Apple'da ise zaten var. Adam gibi marka geriye 1 tane kaldı o da Samsung peki diğer markalar ne olacak?

Bence o sorunda Google yüzünden kaynaklanıyor Android'i herkesin kullanmasına izin veriyorlar adamakıllı firmalara verseler daha küçük çaplı bir rekabet olur ve daha kararlı olurdu Android.
Android'in olayı açık kaynaklı, herkese ulaşılabiliyor olması. Bu dediğin son derece mantıksız. Firmalar fazla olunca ve de firmaların kendi içerisinde model sayısı fazla olduğunda uğraşmak da zor oluyor. Model sayısının fazla olmasının nedeni Çinliler maalesef. Özellikle bu durum güncelleme takvimine yansıyor. Google'yi ilgilendirmez firmaların ne kadar çok model çıkarıp çıkarmayacağı, ya da hangi modele güncelleme verilmesi gerektiği, ya da buglar bunlar Google'nin sorunu değil. Google üzerine düşeni yapar sadece. Diğer kısımlar üreticilere kalmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı