Redmi Note 7 ROM atma

Eskopya27

Centipat
Telefon 3 senelik. Fazla ısınıyor, çabuk şarjı bitiyor. MIUI yazılımı ağır bir yazılım zaten. O yüzden telefonumda hiçbir sıkıntı yaratmayacak ROM atmak istiyorum. Yardımcı olur musunuz?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-08-17-14-32-34-847_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2021-08-17-14-32-34-847_com.android.settings.jpg
    35,5 KB · Görüntüleme: 242
Başka bir konuda nasıl ROM atılacağını anlatmıştım:
@HaWlI KuLlANIcI etiketlediğin için teşekkür ederim.

İlk olarak bootlaoder kilidini açmanız gerekiyor, bunun içinse şu videoyu izleyebilirsiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kilidi açma süresi verirse mecburen beklemeniz gerekecektir. Bu işlemi yaptığınız zaman cihazınızın içerisindeki veriler tamamen silinecektir, önemli verileriniz bulunuyorsa yedek almanızı tavsiye ederim.

MIUI Türkiye forum üzerinde bulunan tek tuş yükleme aracı ile TWRP kurabilirsiniz.

Xiaomi Poco X3 NFC TWRP 3.4.0-15 tek tuş yükleme aracı: https://secyukle.com/dosya/vfm-admi...7acbb37bb&sh=b4fa1a8fc5e41306859d9e3044cf6380

Zip şifresi: miuiturkiye.net

Eki Görüntüle 1076559

Dosyayı indirdikten sonra herhangi bir yere çıkarın, ardından "twrp_yukleme_araci_pocox3nfc"yi çalıştırın, cihazınızı fastboot moduna almak için ses kısma+güç tuşuna fastboot yazısı gelene kadar basılı tutun. Ardından yazılım üzerinden "cihaz fastboot modunda (2)" olarak seçip TWRP'yi telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Lineage-18.1-20210617-UNOFFICIAL: https://www.gardiol.org/surya/lineage-18.1-20210617-UNOFFICIAL-surya.zip

NikGapps-core-arm64-11-20210612-signed.zip: https://sourceforge.net/projects/ni...ps-core-arm64-11-20210612-signed.zip/download (Google hizmetlerini yükler).

Ben LineageOS linki bıraktım, YouTube üzerinden beğendiğiniz farklı bir custom ROM olursa da aynı şekilde cihazınızı yükleyebilirsiniz.

Elinizde USB bellek+OTG ya da hafıza kartı bulunuyorsa custom ROM'u bunun içerisine atıp TWRP üzerinden flashlayabilirsiniz. Eğer elinizde söylediklerimin ikisi de yoksa da adb sideload yapmanız gerekiyor, adb sideload yapmak için şu videoya bakabilirsiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eki Görüntüle 1076596

Custom ROM'u hafıza kartınıza ya da USB'nize attıktan sonra TWRP üzerinden wipe > advanced wipe kısmından custom ROM'u attığınız depolama birimi haricinde hepsini tikleyin ve swipe to wipe yapın.

Eki Görüntüle 1076622

Ardından geri tuşuna basıp install'a basın, custom ROM'u atmış olduğunuz depolama birimini seçip custom ROM dosyasını bulun ve swipe to confirm flash deyin, custom ROM yüklemesi bittiği zaman geriye dönüp NikGapps (Google hizmetleri) dosyasını aynı şekilde flashlayın ve reboot diyerek cihazınızı yeniden başlatın.

Sorumluluk kabul etmiyorum, yaptığınız her şey sizin sorumluluğunuzdadır.

Elimden geldiğince anlatmaya çalıştım, herhangi bir sorunuz olursa sorabilirsiniz.

Siz LineageOS ve Xiaomi Poco X3 TWRP linki yerine kendi cihazınızınkini kuracaksınız sadece.

Xiaomi Redmi Note 7 TWRP 3.3.0-517 tek tuş yükleme aracı: MediaFire

Xiaomi Redmi Note 7 OFFICIAL Pixel Experience ROM: Xiaomi Redmi Note 7 (lavender) - Pixel Experience

LineageOS yerine Pixel Experince linki bıraktım, herhangi bir sorunuz olursa sorabilirsiniz. :)

Not: NikGapps kurmayın, zaten Pixel Experience ROM içerisinde Google yüklü olarak geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı