Redmi Note 8 ginkgo ROM önerisi

Last Avenger

Hectopat
Daha fazla  
İyi akşamlar. Telefonun garantisi biteli çok oluyor. Eskiden başka telefonlara Odin ile ROM atardım ama bu markaya tamamen yabancıyım. pixel OS ya da pixel Experience, tam olarak adı nedir bilmiyorum ama bu ROM'u cihaza atmak istiyorum. En verimli ve düzgün çalışanı hangisidir? Nasıl ROM atılır neler yapmak gerekir? Hiç bilmeyen birisine yardımcı olabilir misiniz?
Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi akşamlar. Telefonun garantisi biteli çok oluyor. Eskiden başka telefonlara Odin ile ROM atardım ama bu markaya tamamen yabancıyım. pixel OS ya da pixel Experience, tam olarak adı nedir bilmiyorum ama bu ROM'u cihaza atmak istiyorum. En verimli ve düzgün çalışanı hangisidir? Nasıl ROM atılır neler yapmak gerekir? Hiç bilmeyen birisine yardımcı olabilir misiniz?
Şimdiden teşekkür ederim.

@Umut Nas.

Xiaomi Bootloader Unlock programı ile bootloader'ı açıyorsun. Daha sonra cihazı fastboot moduna alıp TWRP ve Vbmeta'yı flashlıyorsun. Sonra recovery'ye boot edip ROM'u flashlıyorsun ve format sekmesinden format data yapıyorsun ve cihazı boot ediyosun. Kısaca anlattım detaya girerim istersen.

ROM konusunda Vanilla mı GApps mi tercihindir?
Oneplus portları
Port ROM'lar bi' tek bana mı güzel gelmiyor, port olduğu hissiyatını yaşayınca kullanasım gelmiyor pek.

ArrowOS simdiye kadarki en sorunsuzu bence. LineageOS denedim ama tarayicilarda takilmalar yasaniyor, gelistiricilere bildirim attim bunun icin.
PixelExperence ise cok sarj yiyor ve ara ara sarji da kestigi oluyor bende. Baska sikinitlari da vardi.

Onerim ArrowOS. OrangeFox Recovery ile sikintisiz kurdum.

@Leon Dayı @Umut Nas
Bir sorun mu var, neden herkes şaşkın emojisi atıyor :D.
ArrowOS simdiye kadarki en sorunsuzu bence. LineageOS denedim ama tarayicilarda takilmalar yasaniyor, gelistiricilere bildirim attim bunun icin.
PixelExperence ise cok sarj yiyor ve ara ara sarji da kestigi oluyor bende. Baska sikinitlari da vardi.

Onerim ArrowOS. OrangeFox Recovery ile sikintisiz kurdum.
Tarayıcıda takılma sorunu codeclerle alakalı olabilir mi? Telegram gruplarında çözümünü paylaşmış olmaları lazım.

Geri
Yukarı