Redmi Note 8 için ROM önerisi

MISIR BALIGI

Zeptopat
Daha fazla  
Telefonum Redmi Note 8. ROM kuracaktim, LineageOS ve ArrowOS. Bu gibi sade ROM onerir misiniz? Bir de bu işlemleri ilk defa yapacağım ve brick olmasından korkuyorum, yanlış bir işlem yapmadan brick olmaz değil mi? Brick olma islemciyle alakası var mıdır? Şimdiden teşekkürler.

Telefonum Redmi Note 8. ROM kuracaktim, LineageOS ve ArrowOS. Bu gibi sade ROM onerir misiniz? Bir de bu işlemleri ilk defa yapacağım ve brick olmasından korkuyorum, yanlış bir işlem yapmadan brick olmaz değil mi? Brick olma islemciyle alakası var mıdır? Şimdiden teşekkürler.
Brick olma olayı işlemcinin sadece özelliklerine göre olabilir, onun dışında anakartla alakalı. Bootloader kilidini acip TWRP kur, TWRP üzerinden wipe data yapıp tüm dosyaları sil ve dosyayı bilgisayarın içinden telefona aktar. Magisk ve ArrowOS tavsiye ederim. Magisk root atmak için, ArrowOS'da ROM. Daha sonra installdan ilk magisk kur, geri tuşuna basıp tekrar installa bas. Daha sonra tek yapman gereken reboot sekmesinden system'e basman.

Hocam benim telefonum A11 miu 12.5.2 sürümünü kullanıyorum A10 ArrowOS yüklesem hata verir mi?
Tabii ki hata verir. Özellikleri tamamen aynı olması gerekir böyle bir şey yapabilmek için. Cihazı brick edebilirsin. Uygun ROM kurmalisin.

Ha birde, cidden bilgin yoksa yapmanı tavsiye etmem. Bu arada yukarda söylediğim şeyi düzenleyim, installa basıp magisk kurduktan sonra istediğin romu kuracaksın. Doğru işlem budur.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı