Redmi Note 8 Pro Bootloader kilidi açarken IMEI gider mi?

Zerons

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: AMD Ryzen 5 3600
GPU: GIGABYTE Eagle RTX 3050
Anakart: ASUS Prime B450M-K II
RAM: GSKILL Ripjaws 8x2 3200MHz DDR4 RAM
Kasa: Corsair Spec Delta RGB
PSU: Corsair CV550 550W
SSD: Kioxia Exceria NVMe M2 500GB
Monitör: GIGABYTE G24F-2
Klavye: AOC GK200s
Fare: Trust GXT180 Kusan
Mikrofon: Trust GXT232 Mantis
Kulaklık: Rampage RM-K27 X-Jammer
Gamepad: Polosmart PSG05
Telefon: Xiaomi Redmi Note 8 Pro 8/128
Bileklik: Xiaomi Mi Band 5
Merhaba, Redmi Note 8 Pro telefonuma custom ROM kurmak istiyorum fakat telefona sonradan IMEI atıldığı için EFS yedeği almam lazım. EFS yedeği içinde TWRP kurmak lazım bildiğiniz gibi, TWRP kurmak için BL kilidi açmak istedim fakat BL kilidi açarken format atılıyormuş. Acaba BL kilidi açarken IMEI gider mi?
@Umut Nas @364809

Son düzenleme:
Bootloader kilidi açılırken normal format atıyor. Eğer IMEI atan kişi efs kısmı yerine başka bir yere attıysa format atınca gider. Diğer türlü gitmez.
Bunu anlamanın bir yolu var mıdır hocam?

IMEI atıldı ise muhtemelen Bootloader kilidi açık olmalı. Fastboot moda alıp fastboot getvar all çıktısından durumunu öğrenebilirsiniz.

IMEI atıldı ise muhtemelen Bootloader kilidi açık olmalı. Fastboot moda alıp fastboot getvar all çıktısından durumunu öğrenebilirsiniz.
Deneyeyim hocam bilgisayara geçince, telefonun ayarlar menüsünden de göremiyor muyuz bunu?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-09-06-09-41-21-987_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2022-09-06-09-41-21-987_com.android.settings.jpg
    88 KB · Görüntüleme: 21
Deneyeyim hocam bilgisayara geçince, telefonun ayarlar menüsünden de göremiyor muyuz bunu?

Kilitli duruyor. Root falanda yoktur o zaman, IMEI gitme riskinin düşük olduğunu düşünüyorum. Yedek almaktan zarar gelmez.

Geri
Yukarı