Redmi Note 8 Pro'ya MIUI 12.0.8'den sonra güncelleme gelmedi

HamzaE

Femtopat
Daha fazla  
Redmi Note 8 Pro kullanıyorum. Sürüm Android 10 MIUI 12.0.8'de kaldı. Bu sürümün üstüne birçok sürüm gelmesine rağmen telefonuma gelmiyor. Birçok yerden araştırdım. Bootloader açıp ROM yüklenmesi gerektiği yazıyor. Bunun çözümü nasıl olur? Yardımcı olursanız çok iyi olur.

Dosyayı indirip, manuel güncelleyebilirsiniz.

Kanka denedim Bootloader açamadım. Bir videodan baktım yine olmadı. Nasıl yapabilirim? Video linki
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Redmi Note 8 Pro kullanıyorum. Sürüm Android 10 MIUI 12.0.8'de kaldı. Bu sürümün üstüne birçok sürüm gelmesine rağmen telefonuma gelmiyor. Birçok yerden araştırdım. Bootloader açıp ROM yüklenmesi gerektiği yazıyor. Bunun çözümü nasıl olur? Yardımcı olursanız çok iyi olur.
Cihaz yurtdışı ise işlemler riskli. IMEI gitme riski var, TR cihazı ise rahatlıkla adımları izleyip ROM atabilirsiniz.

Bootloader kilidini açmadan yükleme yapamazsınız cihaza.

Öncelikle Bootloader kilidinin açılması için Mi Unlock Tool yazılımını kullanmanız gerek.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bu videoyu takip ederek kilidi açabilirsiniz.

Kilidi açtığımızı farz ediyorum.

Yüklemek istediğiniz ROM'a karar vermeniz lazım.
Tercihiniz Global, EEA veya ID yani Indonesia ROM'dan yana olsun.

Tavsiye edeceğim sürüm EEA'dır.
Verdiğim linkten FastBoot olan halini indirebilirsiniz.

Yok ben stabil olsun ama Xiaomi sistem uygulamaları -Arama, mesajlaşma- da olsun istiyorsanız Endonezya ROM kurun.
Verdiğim linkten FastBoot halini indirebilirsiniz.

Bundan sonra dediğim her şeyi dikkatlice okuyun, hata yapılması durumunda oluşabilecek brick durumundan sorumlu değilim.

Mi Flash programını indirin. Sürücülerini kurduracak yazılım.
Ama siz yine de programın Driver sekmesinden sürücülerini kurun.
Aygıt Yöneticisi kısmında FastBoot modunda cihazın görünüp görünmediğinden emin olun.
Cihaz görünmüyorsa verdiğim linkten Android Bootloader Device sürücüsünü indirin.
Kendi kullandığım sürücüyü MediaFire'a attım.

Not: Cihaz begonia değil de begoniain ise yani Hindistan versiyonuysa India ROM atın.

1.İlk önce cihazınızdan Ayarlar'a girip MIUI versiyonu sekmesine artık bir geliştiricisiniz yazısını görene kadar tıklayın.

2.Bu işlem sonrasında açılan Ek Ayarlar sekmesini girip Geliştirici Seçeneklerine gelin.

3. Bootloader kilidi açık olduğundan eminsek USB Debugging yani USB Hata Ayıklama seçeneğini açın.

4. RSA kimliğine izin verin. Bu şekilde bilgisayara bağladığınızda görünmesini sağlayacak.

5. Cihazı yeniden başlat tuşuna bastıktan hemen sonra ses kısma tuşuna basılı tutarak FastBoot moduna alın.

6. Mi Flash programını açın. Refresh seçeneğine tıklayıp cihazınızın seri numarasının göründüğünden emin olun. Görünüyorsa devam. Yoksa sürücüleri baştan kuracaksınız.

7. Programda sağ alt köşede üç tane seçenek olacak. Clean All seçeneğini seçin. Burası çok önemli!
Programda varsayılan olarak Clean All and Lock seçeneği geliyor.
Bu seçenek seçilirse başarılı şekilde flash işlemi yapılsa da Bootloader kilitlenir.

Artık dosyayı ayıklamaya geçiyoruz.

8. İndirdiğiniz dosyayı masaüstüne çıkartın.
Sonrasında dosyayı 1 kez 7-Zip ile ayıklayın.
.tar uzantılı bir hale dönüşecek.

Sonrasında ayıklanan .tar uzantılı dosyayı da 7-Zip ile ayıklayın.
Bu adım da çok önemlidir. Direkt .tgz uzantılı dosyayı flashlamaya kalkınca hata alacaksınız.

9.En sona ayıklanan dosyamızı kontrol edelim.
İçinde 3 tane .bat uzantılı dosya olması gerekiyor.

10. 2 ayıklamanın sonunda oluşan dosyayı programa atmadan önce C diskinde ROM adında bir klasör oluşturun. Sonrasında ayıklama işlemleri sonunda oluşan dosyayı bu klasöre atın.

11. Mi Flash programında atacağımız dosyayı seçeceğiz.
Select yazısına tıklayıp C diskine açtığımız ROM klasörünü bulun.
Klasörü açınca fotoğraftaki gibi seçerek onayı verin.
MiFlash 2020.3.14.0 6_11_2022 10_24_52 PM.png

Bu maddeyi uyarı olarak yazıyorum.
12. Configration kısmını açın.
Orada fotoğrafta gördüğünüz gibi Checkpoint kısmında göreceğiniz yazıyı silin ve OK deyin.
Silinmediği zaman Not Catch Checkpoint alınıyor flash işleminin sonucunda.

Configuration 6_11_2022 10_26_57 PM.png

13. Sürücüler yüklüyse ve Clean All seçeneği seçiliyse yüklemeye başlayın.

6 ila 6.5 dakika arasında bir sürede yüklenecek.
SIM ve SD kartlarınızı işlemlerden önce çıkartmayı unutmayın, oradaki verileri de silebilir.
Success yazısını gördüyseniz hayırlı olsun.

Adımları tek tek uygulayın.
Riski siz göze alıyorsunuz, bir şey olursa sorumlusu olmam.

Cihaz yurt dışı ise işlemler riskli. IMEI gitme riski var, TR cihazı ise rahatlıkla adımları izleyip ROM atabilirsiniz.

Bootloader kilidini açmadan yükleme yapamazsınız cihaza.

Öncelikle Bootloader kilidinin açılması için MI Unlock tool yazılımını kullanmanız gerek.

Bu videoyu takip ederek kilidi açabilirsiniz.

Kilidi açtığımızı farz ediyorum.

Yüklemek istediğiniz ROM'a karar vermeniz lazım.
Tercihiniz global, eea veya ID yani ındonesia ROM'dan yana olsun.

Tavsiye edeceğim sürüm Eea'dır.
Verdiğim linkten fastboot olan halini indirebilirsiniz.

Yok ben stabil olsun ama Xiaomi sistem uygulamaları -arama, mesajlaşma- da olsun istiyorsanız Endonezya ROM kurun.
Verdiğim linkten fastboot halini indirebilirsiniz.

bundan sonra dediğim her şeyi dikkatlice okuyun, hata yapılması durumunda oluşabilecek brick durumundan sorumlu değilim.

Mi Flash programını indirin. Sürücülerini kurduracak yazılım.
Ama siz yine de programın driver sekmesinden sürücülerini kurun.
Aygıt Yöneticisi kısmında fastboot modunda cihazın görünüp görünmediğinden emin olun.
cihaz görünmüyorsa verdiğim linkten Android Bootloader device sürücüsünü indirin.
Kendi kullandığım sürücüyü MediaFire'a attım.

Not: Cihaz begonia değil de begoniain ise yani Hindistan versiyonuysa ındia ROM atın.

1.ilk önce cihazınızdan Ayarlar'a girip MIUI versiyonu sekmesine artık bir geliştiricisiniz yazısını görene kadar tıklayın.

2.bu işlem sonrasında açılan ek ayarlar sekmesini girip geliştirici seçeneklerine gelin.

3. Bootloader kilidi açık olduğundan eminsek USB debugging yani USB hata ayıklama seçeneğini açın.

4. RSA kimliğine izin verin. Bu şekilde bilgisayara bağladığınızda görünmesini sağlayacak.

5. cihazı yeniden başlat tuşuna bastıktan hemen sonra ses kısma tuşuna basılı tutarak fastboot moduna alın.

6. Mi Flash programını açın. Refresh seçeneğine tıklayıp cihazınızın seri numarasının göründüğünden emin olun. Görünüyorsa devam. Yoksa sürücüleri baştan kuracaksınız.

7. programda sağ alt köşede üç tane seçenek olacak. clean all seçeneğini seçin. Burası çok önemli!
Programda varsayılan olarak clean all and lock seçeneği geliyor.
Bu seçenek seçilirse başarılı şekilde flash işlemi yapılsa da Bootloader kilitlenir.

Artık dosyayı ayıklamaya geçiyoruz.

8. indirdiğiniz dosyayı masaüstüne çıkartın.
Sonrasında dosyayı 1 kez 7-ZIP ile ayıklayın.
.Tar uzantılı bir hale dönüşecek.

Sonrasında ayıklanan .tar uzantılı dosyayı da 7-ZIP ile ayıklayın.
bu adım da çok önemlidir. Direkt .tgz uzantılı dosyayı flashlamaya kalkınca hata alacaksınız.

9.en sona ayıklanan dosyamızı kontrol edelim.
İçinde 3 tane .bat uzantılı dosya olması gerekiyor.

10. 2 ayıklamanın sonunda oluşan dosyayı programa atmadan önce C diskinde ROM adında bir klasör oluşturun. Sonrasında ayıklama işlemleri sonunda oluşan dosyayı bu klasöre atın.

11. Mi Flash programında atacağımız dosyayı seçeceğiz.
Select yazısına tıklayıp C diskine açtığımız ROM klasörünü bulun.
Klasörü açınca fotoğraftaki gibi seçerek onayı verin.
Eki Görüntüle 1416596

Bu maddeyi uyarı olarak yazıyorum.
12. configration kısmını açın.
Orada fotoğrafta gördüğünüz gibi checkpoint kısmında göreceğiniz yazıyı silin ve ok deyin.
Silinmediği zaman not catch checkpoint alınıyor flash işleminin sonucunda.

Eki Görüntüle 1416599

13. sürücüler yüklüyse ve clean all seçeneği seçiliyse yüklemeye başlayın.

6 ila 6.5 dakika arasında bir sürede yüklenecek.
SIM ve SD kartlarınızı işlemlerden önce çıkartmayı unutmayın, oradaki verileri de silebilir.
Success yazısını gördüyseniz hayırlı olsun.

Adımları tek tek uygulayın.
Riski siz göze alıyorsunuz, bir şey olursa sorumlusu olmam.

Çok sağ ol.cihazım TR versiyon ve begonia diye yazıyor.bootlouder açıp ROM atıp tekrar kapatırsam sonrun olur mu?

Geri
Yukarı