Redmi Note 8 Wi-Fi sorunu

Yusufer43

Hectopat
Merhabalar, yaklaşık 4-5 ay önce Xiaomi Türkiye Garantili Redmi Note 8 aldım. Aldığım ilk günden beri Wi-Fi'de sıkıntı yaşıyorum önceden Superonline 25 Mbps kullanıyorduk hız testine gelince 25 Mbps gösteriyor ama internet çok ama çok yavaş, sanki 2008 yılında TTNET kullanıyormuşum gibi. Bende sorunun Superonline'dan kaynaklı olduğunu düşündüm ve internet sağlayıcımı değiştirdim ve Kablonet'e geçtim. Tarifem 100 Mbps download 5 Mbps upload. İnternet geldi sorunsuz falan 4K video açıyorum çok rahat oynatıyor. Falan ama gel gelelim benim telefona 2 oda öteden 1 çubuk çekiyor ve çoğu zaman kopuyor. Yan odada da keza aynı şekilde 1 çubuk çekiyor bir tek modemin olduğu odada güzel çekiyor fakat yine dediğim gibi TV 4K rahat video açıyor tablet 1080P rahat açıyor benim telefon ise modemin dibinde anca 1080P açıyor ve sürekli takılıp duruyor. Sadece 1 oda ötede bile internete girilmiyor.

Sorun kesinlikle internetten kaynakli değil telefondan kaynaklı buna kesinlikle eminim her türlü çözümü denedim. Modemin yerini değiştirdim. Telefonu sıfırladım en az 20 tane çözüm denedim. Fakat hiçbir şey ise yaramadı. Telefonun orijinal olup olmadığını kontrol edin diyordu bir videoda onu da kontrol ettim telefon orijinal. Geçen hafta garantiye gönderdim telefonun her yerine baktıklarını fakat bir sorun görmediklerini söylediler artık daha ne yapacağım bilmiyorum cidden bilmiyorum yazı çok ama çok uzun oldu. Kusuruma bakmayın. Buraya kadar okuyanlara teşekkürler. Çözümü bilen veya bir fikir sahibi olan yazarsa çok sevinirim.

Geri
Yukarı