Çözüldü Redmi Note 8'de 4 GB RAM 4+1 GB gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MercilesS06

Hectopat
Daha fazla  
Nasıl oldugunu hiç bilmiyorum sadece yazilim guncellemesi var mi diye bakmak istemistim ve onceden 4 GB RAM'li telefonumun 4+1 GB oldugunu ogrendim. Sizce bir sorun olur mu ve bu neden olmus olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam telefonda RAM ve ROM adında iki depolama var temel olarak. RAM'i zaten biliyorsunuz. ROM da çektiğiniz videolar, indirdiğiniz uygulamalar gibi kalıcı bilgilerin kaydedildiği yer. Xiaomi telefonlarına bu ROM'dan biraz alıp RAM'e çevirme özelliği ekledi. Bunu isterseniz kapatabilirsiniz. Note 11 Pro kullanıyorum bende 3GB ekliyor ama kapalıyken RAM daha hızlı çalışıyor. Ayrıca bu özellik bazı hataların oluşmasına neden oluyor. Ayarlardan bellek uzantısı diye arayarak kapatabilirsiniz.
Hocam telefonda RAM ve ROM adında iki depolama var temel olarak. RAM'i zaten biliyorsunuz. ROM da çektiğiniz videolar, indirdiğiniz uygulamalar gibi kalıcı bilgilerin kaydedildiği yer. Xiaomi telefonlarına bu ROM'dan biraz alıp RAM'e çevirme özelliği ekledi. Bunu isterseniz kapatabilirsiniz. Note 11 Pro kullanıyorum bende 3GB ekliyor ama kapalıyken RAM daha hızlı çalışıyor. Ayrıca bu özellik bazı hataların oluşmasına neden oluyor. Ayarlardan bellek uzantısı diye arayarak kapatabilirsiniz.

Çözüm

Peki bunu 1GB'den daha yukseltmemize imkan sagliyor mu hocam?

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki bunu 1GB'den daha yukseltmemize imkan sagliyor mu hocam?
Yok hocam her cihaza göre sabit bir sayısı var. Eğer 1gb ise 1gb sabittir. Bende 3gb onu değiştiremiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı