Redmi Note 9S arayüz güncelleme sonrası donma ve yavaşlama

CnmsnMami

Decapat
Daha fazla  
Herkese selam.
Öncelikle telefonum Redmi Note9s.
3 gün önce "12.0.2 kararlı" diye bir güncelleme geldi ben 1 gün sonra güncelledim ve güncellememden beri yavaşlama, donma, kasma, ses kayması falan var.
Geceleri telefona video indirip izliyen birisiyim indirdiğim videoları oynatmıyor sesle videonun alakası yok! Videoda ses cırtlak oluyor saniyelik. Telefonu alalı 8 ay falan oldu 2-3 kez hard reset attım 3 ay arayla daha 1 ay olmadı hard reset atalı format atmaktan bıktım. Hocam ne yapmalıyım?

Garantiye verin, tamir edilmesini talep edin ya da yeni telefon isteyin.
Zannımca bunların ikisine de olumlu cevap verilmeyecektir. Ama asla denemekten çekinmeyin.
Moral bozmak istemem ancak Xiaomi almayın dediğimizde kızıyorlar ve bu marka maalesef böyle bir marka.
Her ürünlerinde çeşitli kronik arızalar var, yazılım güncellemeleri ile telefon bozma huylarından bahsetmiyorum bile.
Daha bu gün POCO C3 ve Redmi 8 telefonları patladığı için ağır yaralanan insanların haberlerini gördük.
Ucuzundan pahalısına her telefonunda böyle sorunlar yaşanıyor ve bunlardan bahsettiğimizde birileri çıkıp bizi Apple'ın, Samsung'un köpeği olmakla suçluyor. Daha da ileriye gidip Amerikan uşağı olmakla suçlayan Doğu Perinçekvari Çin fedaileri bile oluyor zaman zaman. Umarım probleminiz çözülür, forumdan birileri ya da Xiaomi yetkilileri size yardımcı olur ve bu dertlerinizden kurtulursunuz. İyi geceler.

Arkadaşlar tek çözümü söylüyorum
Ayarlardan telefon hakkında ya girin. MIUI sürümüne sürekli basıp çekin geliştirici olana kadar. Sonrasında ek ayarlardan geliştirici seçeneklerine girin en altta bulunan varsayılan değerlere sıfırla sekmesine sürekli tıklayarak hemen alt tarafta MIUI optimizasyonu belirecek. Onu da açık hale getirince sorun çözülür. Bende Xiaomi kullanıyorum sorunum düzeldi üstüne bir de PDF falanda açılmıyordu telefonumda şu an onlarda açılıyor. Umarım işinize yarar.

Geri
Yukarı