Çözüldü Redragon K530 Switch türü nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ihaterain

Hectopat
Makaleler
1
Ürün ne marka Switch kullanıyor? Biraz araştırdım ancak bulamadım doğrusu. Gateron'la yarışır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Outemu kullanıyor. İncelemeden bir kesit bırakıyorum aşağı.

Anahtarlar oldukça ilginç. Redragon markalı ama ürkütücü bir şekilde Outemu anahtarlarına benziyorlar. Tahminime göre Redragon onları yeniden markalaştırdı, ama bu sadece benim tahminim.

K530'umuzu, şaşırtıcı derecede dokunsal hissettiren Outemu Brown anahtarlarıyla aldık. Cherry MX Browns ile karşılaştırıldığında, bu anahtarlar çok daha dokunsal hissettiriyor ve bu hoş bir sürpriz. Yine de anahtarların ömrü konusunda biraz şüpheliyim.

Brown'lar çok dokunsal ama aynı zamanda biraz cılız, bu yüzden makul miktarda ses üretiyorlar. Bu klavyeyi satın alıp sessiz olmasını beklemeyin.

Bu anahtar tipinin tek dezavantajı, kilitleme tasarımı nedeniyle açılmasının ve değiştirilmesinin biraz daha zor olmasıdır. Çalışırken değiştirilebilir soketler ayrıca yalnızca diğer Outemu/Redragon anahtarlarıyla uyumludur, bu nedenle bu klavyeyle Gateron veya Cherry anahtarlarını denemeyeceksiniz.

İnceleme:
Ürün ne marka Switch kullanıyor? Biraz araştırdım ancak bulamadım doğrusu. Gateron'la yarışır mı?

Hocam hatırladığım kadarıyla Outemu olması lazım sanırım. Ben de almayı düşünüyordum fakat yorumlarında çınlama olduğu yazılmıştı. Eğer siz ben kulaklık takıyorum çınlama falan dinlemem derseniz alabilirsiniz çünkü bende Outemu brown Switch kullanıyorum. Bende ise Switch değil metal kasadan dolayı çınlama var.

Anahtarlar oldukça ilginç. Redragon markalı ama ürkütücü bir şekilde Outemu anahtarlarına benziyorlar. Tahminime göre Redragon onları yeniden markalaştırdı, ama bu sadece benim tahminim.

K530'umuzu, şaşırtıcı derecede dokunsal hissettiren Outemu Brown anahtarlarıyla aldık. Cherry MX Browns ile karşılaştırıldığında, bu anahtarlar çok daha dokunsal hissettiriyor ve bu hoş bir sürpriz. Yine de anahtarların ömrü konusunda biraz şüpheliyim.

Brown'lar çok dokunsal ama aynı zamanda biraz cılız, bu yüzden makul miktarda ses üretiyorlar. Bu klavyeyi satın alıp sessiz olmasını beklemeyin.

Bu anahtar tipinin tek dezavantajı, kilitleme tasarımı nedeniyle açılmasının ve değiştirilmesinin biraz daha zor olmasıdır. Çalışırken değiştirilebilir soketler ayrıca yalnızca diğer Outemu/Redragon anahtarlarıyla uyumludur, bu nedenle bu klavyeyle Gateron veya Cherry anahtarlarını denemeyeceksiniz.

İnceleme:

Çözüm
Hocam hatırladığım kadarıyla Outemu olması lazım sanırım. Ben de almayı düşünüyordum fakat yorumlarında çınlama olduğu yazılmıştı. Eğer siz ben kulaklık takıyorum çınlama falan dinlemem derseniz alabilirsiniz çünkü bende Outemu brown Switch kullanıyorum. Bende ise Switch değil metal kasadan dolayı çınlama var.

Çınlama pek önemli değil kulaklıkla kullanacağım ancak bu üründe Outemu veya onun ayarında bir Switch olması üzdü.

anahtarlar oldukça ilginç. Redragon markalı ama ürkütücü bir şekilde Outemu anahtarlarına benziyorlar. Tahminime göre Redragon onları yeniden markalaştırdı, ama bu sadece benim tahminim.

K530'umuzu, şaşırtıcı derecede dokunsal hissettiren Outemu brown anahtarlarıyla aldık. Cherry MX browns ile karşılaştırıldığında, bu anahtarlar çok daha dokunsal hissettiriyor ve bu hoş bir sürpriz. Yine de anahtarların ömrü konusunda biraz şüpheliyim.

İnceleme:

Bu incelemede de aklıma gelen ilk fikri çürütmüş olduk, en çok kullandığım tuşları Cherry veya Gateron'la değiştirmeyi düşünmüştüm ama yapamıyormuşuz.
2. el alacaktım ancak almaktan vazgeçtim, teşekkürler, iyi sosyaller.

Tam olarak dogru degil orda yazilan. Teknik olarak aynen dedigi gibi direkt gateron yada cherry switch takamazsin ama alacagin cherry yada gateron switchlerin stem ve yaylarini kullanabilirsin. Amac sadece switchlerden gelen yay sesini ortadan kaldirmaksa mumkun bunu yapmak.

Çınlama pek önemli değil kulaklıkla kullanacağım ancak bu üründe Outemu veya onun ayarında bir Switch olması üzdü.

Bu incelemede de aklıma gelen ilk fikri çürütmüş olduk, en çok kullandığım tuşları Cherry veya Gateron'la değiştirmeyi düşünmüştüm ama yapamıyormuşuz.
2. el alacaktım ancak almaktan vazgeçtim, teşekkürler, iyi sosyaller.

K530 var bende de. Bir onceki klavyem. Switchler K530daki orijinal switchlerin top ve bottom housingler icerisinde gateron milky yellow stem + spring. Lube superlube mix

Tam olarak dogru degil orada yazilan. Teknik olarak aynen dedigi gibi direkt Gateron'ya da Cherry Switch takamazsin ama alacagin Cherry ya da Gateron Switch'lerin stem ve yaylarini kullanabilirsin. Amac sadece Switch'lerden gelen yay sesini ortadan kaldirmaksa mumkun bunu yapmak.

K530 var bende de. Bir onceki klavyem. Switch'ler K530'daki orijinal Switch'lerin top ve bottom housingler icerisinde Gateron milky yellow stem + spring. Lube superlube mix.

Hocam yay sesi pek onemli degil, benim derdim Outemu Switch'lerde azimsanmayacak sayida olan basmama, cift basma, tutukluk vesaire.
Sifir aliyor olsaydim evet alabilirdim ancak 2. el alacaktim o yuzden vazgectim.

Yeni konular

Geri
Yukarı