Redragon vara uzun kullanım sonuçları

Selamlar, başlıkta da gördüğünüz üzere Redragon vara klavyesinde yaşadığım problemleri anlatacağım.

Öncelikle klavye "Cherry dengi Switch" diye satılıyor ama değil, düz Outemu Switch. Redragon üretimi falan da değil yani.

Switch'lerden bahsetmişken gelelim Switch kalitesine... deli gibi yay sesi var klavyede. Yazıyı yazarken bile tiksiniyorum o sesten.
Kulaklıkla dinleyin %80-100 arası seste.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Neyse bunu geçtim keycap kalitesi de kötü, hemen kir tutuyor ve W, A, S, D tuşları değişik şekilde terlemeden dolayı parlıyor ve kayıyor... Üstüne hemen çiziliyorlar.

Sadece keycap değil Alt Tab'la da deli gibi kirleniyor, bakın önceden çok klavye kullandım bu saydığım "rezillikler" hiçbirinde yoktu.

Hadi bunlar yaşanabilir şeyler, aydınlatmayı sağlayan LED'lerden "biip" tarzında sesler geliyor kulağınızı yakınlaştırırsanız. Çınlama bir nevi, bu da mı normal? Bence değil.

Kısaca önermiyorum, bolca övdüğümüz Redragon kalitesini de görmüş oldum bu klavye sayesinde. En azından bu modelin gözümde jd, gp gibi markalardan farkı yoktur. Size önerim 600/700TL bandından aşağı mekanik klavye bakmayın.

G513, masterkeys Lite L, MK110, K68 gibi klavyeleri kullanmış biri olarak ya membran alın ya da MK110 alın bu bütçede diyorum.

İyi forumlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı