Referans RX 480 Modelleri Arasında Fark Var mı?

J.Reverdi

Hectopat
Daha fazla  
Sapphire, MSI, ASUS. Bu markaların referans RX 480 modellerinin arasında PCB'de kullanılan bileşenler vs. olarak herhangi bir fark var mı? Ben birebir aynı, adamlar etiketi yapıştırıp gönderiyor diye biliyorum da. Bir de size sormak istedim.

Aralarındaki farklar zaten bileşenleri, PCB kalitesi, kalınlığı, yazılım desteği gibi şeyler. Nvidia sadece (fiziksel olarak CPU'ya benzeyen) grafik işlemcisini üretip firmalara gönderiyor. Kartın üretimi markalara kalmış bir şey.

Aralarındaki farklar zaten bileşenleri, PCB kalitesi, kalınlığı, yazılım desteği gibi şeyler. Nvidia sadece (fiziksel olarak CPU'ya benzeyen) grafik işlemcisini üretip firmalara gönderiyor. Kartın üretimi markalara kalmış bir şey.
Şimdi şu konu RX 480 Markaları Masaüstü Bilgisayarlar bölümünde yer alıyor da benim Masaüstü Bilgisayarlar bölümünde açtığım benzer konu nasıl yanlış kategoriye konu açmadan dolayı 1 puan ceza alıyor ve Diğer Donanımlar kısmına atılıyor? Bu nasıl bir saçmalıktır?

Gözden kaçabiliyor bazen. İlgili konu taşındı. Rapor sistemimiz böyle durumlar için var. Yanlış kategori durumlarını rapor ederek düzeltilmesini sağlayabilirsiniz. Söz konusu bir sistem toplama olmadığı için ekran kartı ve listede ismi olan donanımlar, Diğer Donanımlar başlığında konu olarak açılıyor. Bildiğiniz üzere ses kartı önerisi için Masaüstü Bilgisayarlar başlığı kullanılmadığı gibi, ekran kartı için de öyle. Ancak bir sistem topluyorsanız ve ekran kartı önerisi istiyorsanız, Masaüstü Bilgisayarlar'ı tercih edebilirsiniz. Konu açarken detaylı bilgi vermek önemli böyle durumlarda.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı