Regedit ayarı nasıl yapılır?

Format at knk

Hectopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Regedit de bir ayar yaptım ama bunu diğer bilgisayarla atacağım yani onlar Regedit ile uğraşmak yerine benim yaptım şeyi açarak ayarları yapmış olsunlar istiyorum bunu nasıl yapabilirim?

reg add "ayar yapacağınız regedit değerinin konumu" /v "ayar yapacağınız regedit değerinin adı" /t değerin tipi /d buraya da değere vereceğiniz sayı ya da harf /f

Örnek;
reg add "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Power" /v "HiberbootEnabled" /t REG_DWORD /d 0 /f

Mesela örnekte verdiğim komut hiberboot'u kapatacak. Bunu CMD'ye yapıştırdığımda hiberboot kapanmış olacak. Bunu bat dosyasına dönüştürmek içinde txt dosyasına aşağıdaki gibi yapıştırıp .bat olarak kaydediyorum.

@echo off set "params=%*" cd /d "%~dp0" && ( if exist "%temp%\getadmin.vbs" del "%temp%\getadmin.vbs" ) && fsutil dirty query %systemdrive% 1>nul 2>nul || ( echo Set UAC = CreateObject^("Shell.Application"^) : UAC.ShellExecute "cmd.exe", "/k cd ""%~sdp0"" && %~s0 %params%", "", "runas", 1 >> "%temp%\getadmin.vbs" && "%temp%\getadmin.vbs" && exit /B ) reg add "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Power" /v "HiberbootEnabled" /t REG_DWORD /d 0 /f timeout 10 exit

Üstteki kodlar .bat dosyasını yönetici olarak çalıştırıyor, ortadaki verdiğimiz komut en alt ise işlem tamamlandıktan 10 saniye sonra çıkış yapması için.

Geri
Yukarı