Rehber 10.000-10.500 TL arası sistem toplama tavsiyesi

• Konuyu başlatan Jira'nın süper çakması 3T
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 465
J

Jira'nın süper çakması 3T

Ziyaretçi
Bu bütçeye sahip olsam, bu kasayı almazdım.

İşlemci soğutucusu da çok güçlü durmuyor. Bu sisteme Overclock yapılmayacak mı o kadar 10000 TL veriyoruz. Bence sıvı soğutma seçilmeli.

SSD ise SATA SSD max ulaştığı hız 550Mb/s, M2 değil. 10000 TL'ye 3500Mb/s okuma/yazma isterdim herhalde. Kendi bilgisayarım 6500 civarı onda bile M2 SSD var.

Bu bütçeye sahip olsam, bu kasayı almazdım.

İşlemci soğutucusu da çok güçlü durmuyor. Bu sisteme Overclock yapılmayacak mı o kadar 10000 TL veriyoruz. Bence sıvı soğutma seçilmeli.

SSD ise SATA SSD max ulaştığı hız 550Mb/s, M2 değil. 10000 TL'ye 3500Mb/s okuma/yazma isterdim herhalde. Kendi bilgisayarım 6500 civarı onda bile M2 SSD var.
RAPID mod açılarak M.2 hızlarına ulaşıyor ondan dolayı M.2 SSD koymayı pek düşünmedim.

Neyse herkese teşekkürler isteyen kasayı isteyen SSD'yi değiştirebilir sağlıcakla kalın hoşça kalın.

@Silinen üye biz sadece öneri yaptık, alternatif koyabilirsin istersen :)

@akiyorm Aslında isterse açabilir. Ana RAM'e önbellekleme yapar yine. Ama veriler korunmayabilir ve SSD çabuk bozulabilir.
RAM'i önbellek alarak açılacağını yazmayı unutmuşum. Alternatifi koymam biraz uzun süreceği için buraya göre alacak kişinin yorumlara bakarak alacağını düşünüyorum :).

Yeni konular

Geri
Yukarı