Rehber: Steam Oyunlarını Yedekleme ve Geri Yükleme

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Melih Can

Hectopat
1.Adım: Steam menüsünden oyunu yedekle ve geri yükleyi seçiyoruz

steam-oyun-yedekleme-geri-yukleme-rehber-technopat-1.jpg

2.Adım: Şu anda yüklü olan oyunları yedekle diyoruz (Yedekten geri yükle fonksiyonunu oyunun yedeğini aldıktan sonra kullanıcaz).

steam-oyun-yedekleme-geri-yukleme-rehber-technopat-2.jpg

3.Adım: Steam'den hangi oyunu indirdiysek bu menüde görünür. Football Manager 2012 kısmını işaretliyoruz:

steam-oyun-yedekleme-geri-yukleme-rehber-technopat-3.jpg

4.Adım: Bu aşamada oyunu istediğiniz yere kurabilirsiniz (Orjinal ayarını bozmazsanız steam nereye kuruluysa oraya backups klasörüne kopyalar):

steam-oyun-yedekleme-geri-yukleme-rehber-technopat-4.jpg

5.Adım: Oyunu bu aşamada dilerseniz tek bir DVD yada CD boyutunda parça parça kaydedebilirdiniz (Özel seçeneğini seçerseniz istediğiniz boyutta bölebilirsiniz)

steam-oyun-yedekleme-geri-yukleme-rehber-technopat-5.jpg

6.Adım: Oyunumuz belirlenen klasöre kaydediliyor netten indirmenize gerek yok bu işlem en fazla 5-6 dakika sürüyor:

steam-oyun-yedekleme-geri-yukleme-rehber-technopat-6.jpg

7.Adım: Oyunun kurulu olduğu klasörden son görüntümüz.

Oyunu geri yüklemek için steama giriş yapıp aşağıdaki ''steambackup''ı tıkladığınızda oyun kolayca kuruluyor:

steam-oyun-yedekleme-geri-yukleme-rehber-technopat-7.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bugün 4 tane oyunu yedekledim. 14 klasör oluştu. DVD seçmiştim. Steambackup uygulaması yok. Başka bir klasöre yedekledim.

- - - Güncellendi - - -

Kusura bakmayın fazla kurcalamamışım. Adres satırına yapıştırdım ve buldu oyunları.

Ama mesela C sürücüsüne yedeklediğimizde sonuçta format atarken geri silinmeyecek mi backup ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki diyelim ki bir oyun hardiskte 15 GB alan istiyor. Ben bu oyunu DVD'ye kaydetmek istiyorum. Fakat bir DVD'nin kapasitesi 4.7 GB. Oyun 4.7 GB 'lık bir DVD'ye kopyalanır mı?

Steam yapıyor sizin için bunları DVD, CD veya sizin seçtiğiniz boyutlarda bölerek yedekliyor sonra DVD'ye vs yedekleyebilirsiniz. :)

Evet 15 GB ise DVD formatını seçip 15GB oyununu 4 DVD'ye böler.
Kurarken birinci DVD'yi takarsın Steam senden sıra ile ikinci, üçüncü kaç taneyse sırasıyla ister.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı