Rehber ReHLDS CS 1.6 Sunucusu nasıl kurulur?

Herkese iyi forumlar bugün CS 1.6'da nasıl sunucu kurabileceğinizi anlatacağım. Eğer çok isteyen olursa CS:GO için de yapabilirim. Bu sunucuyu yaptıktan sonra port açarak ya da Hamachi gibi LAN sistemleri kullanarak arkadaşlarınızla mod kurup oynayabilirsiniz.

Ben önceden hazırladığım bir ReHLDS'yi de buraya koyacağım ama içindeki dosyalar güncel değil. İsterseniz aşağıdaki anlattığım gibi bunu güncelleyebilir ya da sıfırdan reHLDS yapabilirsiniz.

Şimdi bize gerekli olan birkaç şey var;

Bir HLDS sunucu
Yeni modüller
ReHLDS ve ReGameDLL

İlk başta HLDS sunucusu bulmak için 2 seçeneğimiz var:
1. Steam
2. Non-Steam

Steam ya da non-Steam olması fark etmez çünkü modüllerini değiştireceğiz. Yapmanız gereken indirdiğiniz CS'nin dosyalarını kopyalayıp başka bir klasöre koymak.

Sonra modüllerimizi güncelleyeceğiz. Bunun için ReGameDLL kullanacağız. ReGameDLL CS 1.6'nın hala güncelleme alan dosyalarıdır.
ReHLDS: Release 3.11.0.767 · dreamstalker/rehlds
ReGameDLL: Release 5.21.0.546 · s1lentq/ReGameDLL_CS
MetaMod: AMX Mod X - Half-Life Scripting for Pros!
AmxModX 1.9: AMX Mod X - Half-Life Scripting for Pros!
ReUnion: https://www.webailesi.com/attachment.php?aid=8911
ReAPI: Release 5.21.0.252 · s1lentq/reapi

Şimdi ReHLDS'yi ana dizine atıyorsunuz.
ReGameDLL'i cstrike klasörüne atıyorsunuz.
Sonra Metamod'u cstrike dizinine atıyoruz ve cstrike klasöründen liblist.gam dosyasını buluyoruz.
Onu açıyorsunuz ve aşağıdaki kodu verdiğim kod ile değiştiriyorsunuz.
Bu kodu gamedll "dlls\mp.dll"
Buna değiştireceksiniz gamedll "addons\metamod\dlls\metamod.dll"
Sonra kaydedip çıkıyorsunuz.
Ardından AmxModX, ve ReAPI dosyalarını cstrike klasörüne atıyorsunuz.
Sonra ReUnion içindeki reunion_mm.dll dosyasını addons klasöründe reunion diye bir klasör açıp içine atıyorsunuz.
Sonra addons/metamod klasörüne plugins.ini diye bir dosya oluşturup içine aşağıdaki kodları yazın ve kaydedin.
win32 addons\amxmodx\dlls\amxmodx_mm.dll
win32 addons\reunion\reunion_mm.dll

Bunların hepsini yapınca sunucumuz hazır oluyor. Şimdi ise Rehlds'de sıkıntısız çalışacak bir çalıştırma dosyası yapıyoruz.
Bunu yapmamızın sebebi ReHLDS'nin bazı Steam reg ayarlarını değiştirmesi gerektiği için. İlk açtığınızda sunucu sıkıntı çıkarmaz
Ama sonraki açmaya çalıştığınızda hata verebilir. Bu dediklerimden sonra bu sunucuyu korsan zannedebilirsiniz ama değil.
Bu dosyalar topluluk tarafından yapılmış güncellemeler ve internetten bulduğunuz çoğu eklentiyi sıkıntısız çalıştırması
İçin yapılmıştır.

Bu arada sunucuyu açacağınızda Steam'i kapatıp sunucuyu açın sonra Steam'i açın.

Bu kodları bir not defterine yazın ve kaydederken baslat.bat diye kaydedin.

[CODE title="baslat.bat"]@echo off
cls
title ReHLDS Calistirici
:hlds
echo (%time%) HLDS Baslatildi.
reg add "HKCU\Software\Valve\Steam\ActiveProcess" /v SteamClientDll /t REG_SZ /d "" /f
start /wait hlds.exe -console -game cstrike +map de_dust2 +maxplayers 32 +port 27015 -secure +sv_lan 0
echo n| goto hlds
echo (%time%) HLDS coktugu icin yeniden baslatildi.
echo Eger Cokmesinden Kurtulamiyorsaniz Bu Pencereyi Kapatip Tekrar Deneyin
goto hlds[/CODE]

bunların hepsini yaptıktan sonra tek yapacağınız şey baslat.bat dosyasını yönetici olarak çalıştırıp sunucuya girmek. Sunucuyu eğer kendi bilgisayarınızda Hamachi falan olmadan açtıysanız bağlanmak için konsola;
Connect 127.0.0.1
Yazarak girebilirsiniz. Yaşadığınız sıkıntılar olursa bana buradan mesaj olarak atabilirsiniz. İyi forumlar.

Önceki yaptığım sürüm reHLDS: ReHLDS Prod By Emperor

Emperor, yeni bir server kurmak için yazdıklarını aynen yaptım fakat paylaşacağım görsellerdeki gibi hata almaktayım. Nasıl çözebiliriz?

Dosya Ekleri

• Technopat.png
    Technopat.png
    872,4 KB · Görüntüleme: 19
  • Technopat 2.png
    Technopat 2.png
    611,8 KB · Görüntüleme: 20
  • Technopat 3.png
    Technopat 3.png
    901,3 KB · Görüntüleme: 19
  • Technopat 4.png
    Technopat 4.png
    889 KB · Görüntüleme: 18
  • Technopat 5.png
    Technopat 5.png
    896,4 KB · Görüntüleme: 20
Emperor, yeni bir server kurmak için yazdıklarını aynen yaptım fakat paylaşacağım görsellerdeki gibi hata almaktayım. Nasıl çözebiliriz?

Yönetici olarak çalıştırıyorsunuz. Normal çalıştırın. Steam üzerinden yapıyorsanız Half-Life dedicated server kurmanız lazım Steam'den. Arama kısmına yazın çıkar karşınıza. Ama kurduktan sonra Rehlds'yi tekrar yüklemeniz gerekiyor.

Yönetici olarak çalıştırıyorsunuz. Normal çalıştırın. Steam üzerinden yapıyorsanız Half-Life dedicated server kurmanız lazım Steam'den. Arama kısmına yazın çıkar karşınıza. Ama kurduktan sonra Rehlds'yi tekrar yüklemeniz gerekiyor.
Normal şekilde açıyorum fakat hatayı tekrar alıyorum. Dosyaları kontrol ettim. Bir problem yok. Dedicated sunucusunu kurdum. Tekrar kurulum yaptım fakat sorun çözülmedi. Birde sizin paylaştığınız ReHLDS Prod By Emperor linkini de indirip aynı şekilde açmaya çalıştığımda da aynı hatayı alıyorum. Bir çözüm bulabilir miyiz?

Normal şekilde açıyorum fakat hatayı tekrar alıyorum. Dosyaları kontrol ettim. Bir problem yok. Dedicated sunucusunu kurdum. Tekrar kurulum yaptım fakat sorun çözülmedi. Bir de sizin paylaştığınız ReHLDS Prod By Emperor linkini de indirip aynı şekilde açmaya çalıştığımda da aynı hatayı alıyorum. Bir çözüm bulabilir miyiz?

BAT dosyasındaki hlds.exe'yi sadece hlds yapıp dener misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı