Reklam virüsü nasıl silinir?

ycstekno1

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Uzun zamandır reklam virüsü var sanırım bilgisayarımda ve bu şekilde kullanıyordum sorun olmaz diye ama artık bilgisayarı her açtığımda cinsel içerikli reklamlar çıkıyor. Son birkaç gündür böyle ve sadece açılışta böyle, bilgisayarı kullanırken bir sorun olmuyor. Defender ile yeniden başlatmalı tarama yaptım işe yaramadı, virüsten koruma açık ve bilgisayarı düzgün kullanıyorum. Görev yöneticisinde başlangıç kısmında CMD yazıyor ve bununla alakalı olabileceğini düşünüyorum. Bu virüsle karşılaşan biri var mı? Bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Bununla temizleyebilirsiniz.
Edit: Başlangıç uygulamalarını kapatmayı deneyin.

KVRT ile tarama yapın.

AV algılayamaz çünkü başlangıça EXE olarak değil komut olarak yazılmış. Sağ tıklayıp devre dışı bırakmayı denediniz mi?

Tamam hocam uygulamayı denerim, başlangıçtaki CMD'i de kapattım.

Av algılayamaz çünkü başlangıça EXE olarak değil komut olarak yazılmış. Sağ tıklayıp devre dışı bırakmayı denediniz mi?

Yani görev yöneticinde olan CMD virüs olduğu kesin mi?

Yani görev yöneticinde olan CMD virüs olduğu kesin mi?

Kesin değil ama büyük ihtimalle öyle. Bize sormak yerine onu kapatıp bilgisayarı yeniden başlatınca reklam geliyor mu gelmiyor mu diye bakabilirsiniz. Bu şekilde bakarsanız kesin bilgi elde edersiniz.

AV algılayamaz çünkü başlangıça EXE olarak değil komut olarak yazılmış. Sağ tıklayıp devre dışı bırakmayı denediniz mi?
Anti-Virüs yazılımları anlık olarak cihaz aktivitesini izlediği için bal gibi algılar.

Testi yalnızca Defender üzerinden yapmanız tamamen yanlış.

Kaspersky, Bitdefender, ESET gibi AV’ler tüm startup işlemlerini kontrol ediyor. Tespit edeceklerinden eminim.

Bu reklam virüsleri nasıl bulaşıyor? İnternette gezinirken mi yoksa bir virüslü programı kurunca mı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…