Relevant knowledge sorunu

ogulcan.kalkan

Centipat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Elektrik-Elektronik Teknikeri
Merhabalar öncelikle yeniyim hatam varsa affola. Arkadaşlar ve sayın yönetici Windows 10 işletim sistemini kullanmaktayım ve güvenlik açısından sorunum var. Bilgisayarımda Windows Defender'ı bir kurulum için devre dışı bırakmıştım ancak kurulumdan sonra bir daha devreye alamadım. Kurduğum dosyayı da sildim ancak çözüm olmadı. Bu birkaç gündür böyle ancak diskte temizlik yaparken relevant knowledge adlı benim yüklemediğim programla karşılaştım ve araştırdım ki şüpheli programmış. Bende loaris trojan remover indirip bilgisayarı tarattım ve bazı virüs bulundu ve temizlettim, dosya yok olmuşa benziyor ama Windows Defender'ı hala devreye alamıyorum. Sizlere sorum kısaca şudur:

1-) Windows Defender'ı nasıl tekrar aktif hale getiririm?
2-) Loaris trojan remover bu tip virüslerde etkili midir ve bu program ne kadar güvenilir.
3-) Virüsün tekrar dönme şansı ya da gizlenmiş olma şansı var mıdır?
4-) Siz bu durumda olsaydınız ne yapardınız.

Teşekkürler, iyi çalışmalar dilerim ve bu arada 23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramınızı kutlarım :)
Ekran Görüntüsü (147).png

Recep Altaş rica etsem bakabilirmisiniz,bana yardımcı olurmusunuz ve teşekkür ederim :)

Son düzenleme:
Nasıl oldu bilmiyorum ama bana da bulaşmış. İnternetten gördüğüm kadarıyla kendini kopyalamaya başlıyormuş bir süre sonra. Şu anda kullandığım antivirüs devre dışı kaldı. Önce Windows Başlangıç'ta çalıştırılan uygulamalardan kaldırdım. Sonrasında Malwarebytes kurup onunla tarama yaptım. Ardından kullanmış olduğum Avast Premier ile tarama yaptım. Eğer çözümden memnun kalmazsam ve format atarsam yine yazarım.

Çok değişikk bir durum aynıları bende de oldu antivirüsü kapattı kendi bilgisayar yavaşlamıştı, önce şu linkten Download Windows Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı (32-bit) from Official Microsoft Download Center Windows'un güvenlik yazılımı ile tarattım kesmedi Loaris trojan removerla tarattım ve üstüne güvenli mod açıp orada tekrar yaptım işlemleri şu an bilgisayarımın hızı vs iyi ancak Windows Defender'ı aktif hale getiremiyorum ne yaparsam yapıyım. Virüs gözükmüyor hiçbir yerde belki gitmiştir ama Defender'ı aktif edemedim. Bu virüs öğrendiğime göre bilgi çalmak için uluslarası bir şirket tarafından yapılmış.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok değişikk bir durum aynıları bendede oldu antivirüsü kapattı kendi bilgisayar yavaşlamıştı,önce şu linkten Download Windows Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı (32-bit) from Official Microsoft Download Center windowsun güvenlik yazılımı ile tarattım kesmedi Loaris trojen removerla tarattım ve üstüne güvenli mod açıp orda tekrar yaptım işlemleri şu an bilgisayarımın hızı vs iyi ancak windows defenderı aktif hale getiremiyorum ne yaparsam yapıyım.Virüs gözükmüyo hiçbir yerde belki gitmiştir ama defenderı aktif edemedim.Bu virüs öğrendiğime göre bilgi çalmak için uluslarası bir şirket tarafından yapılmış.
Windows Defender - Gerçek Zamanlı Korumayı Aç_Kapat.rar Linkteki kayıt defteri anahtarını çalıştırarak aktif hale getirebilirsiniz.

Bende bugün farkettim. Sistem başlangıcında 280 adet program var çoğu da microsoft adına. Denetim masasından baktım ve 3 gün önce pc deki çoğu program tekrar yüklenmiş olarak görünüyor. Saçma şeyler oluyor.

Geri
Yukarı