Renault 12 tsw ön camdan ışığın gözümü alması

VenqueX

Hectopat
Daha fazla  
Renault 12 tsw(station) aracım var, geceleyin karşıdan gelen aracın far ışığı acayip gözümü alıyor. Karşıdan gelen aracın farları kısa yakıyor olmasına rağmen aynı oluyor, karşıdan gelen iyice yaklaştığında zaten neredeyse önümü göremiyorum. Tehlikeli geliyor bana, çok, korkuyorum. Normal midir? Aynı araca sahip kişiler sizde de oluyor mu? Camla ilgili bir problem midir bu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Renault 12 tsw(stejın) aracım var, geceleyin karşıdan gelen aracın far ışığı acayip gözümü alıyor. Karşıdan gelen aracın farları kısa yakıyor olmasına rağmen aynı oluyor, karşıdan gelen iyice yaklaştığında zaten neredeyse önümü göremiyorum. Tehlikeli geliyor bana, çok, korkuyorum. Normal midir? Aynı araca sahip kişiler sizde de oluyor mu? Camla ilgili bir problem midir bu?
Aynı araca sahip değiliz ama aynı sorun bizde de var. Gözlük falan takıyor musunuz? Biz takıyoruz ama bağlantısı var mı bilmiyorum.

Arabanın ön camı değişti mi? 🤔
Biz aldığımızdan sonra hiç değişmedi.
Yaşınız kaç acaba, hiç katarakt muayenesi yaptırdınız mı?
19 yaşındayım. Hayır öyle bir muayene olmadım ama genel bir muayende gözle ilgili muayene 1 sene önce olmuştum işle ilgili.
Aynı araca sahip değiliz ama aynı sorun bizde de var. Gözlük falan takıyor musunuz? Biz takıyoruz ama bağlantısı var mı bilmiyorum.
Hayır gözlük takmıyorum.

Ön camlar zamanla silecek izleri ve cama yapışan reçineler sebebi ile de ışık kırılmasına neden olup paralama yapabiliyor, Polisaj makinesi olan birisi ya da bir yere rica edin cam üzerinden birkaç kat pasta ile geçsin, ardından el ile cila atın ve birde öyle deneyin.

Göz doktoruna kontrole gitmenizi tavsiye ederim. Işığın göz alması belki bir hastalığın ilk aşamaları olabilir.
Sorunu babam da yaşıyor o yüzden camla alâkalı olabilir diye düşünüyorum.
Ön camlar zamanla silecek izleri ve cama yapışan reçineler sebebi ile de ışık kırılmasına neden olup paralama yapabiliyor, Polisaj makinesi olan birisi ya da bir yere rica edin cam üzerinden birkaç kat pasta ile geçsin, ardından el ile cila atın ve birde öyle deneyin.
Sorunun camda olması ihtimali daha yüksek lâkin şu da var ki camı değiştirmek istersem de diğerlerini de değistirmemiz gerekliymiş o yüzden bayağı bir maaliyetli oluyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı