Renault Koleos nasıldır?

Makaleler
2
Yer
Nürburgring
İyi sosyaller. Bugün aklıma takılan bir soruyu sizinle tartışmak istiyorum. Renault Koleos nasıl bir modeldir? D SUV segmentine göre fiyat/performans olarak gayet başarılı olduğunu düşünüyorum. Ancak piyasası, kronik sorunları vs. hakkında bir fikrim yok. Ülkemizde de bu modelin pek fazla tutulduğunu düşünmüyorum. Yorumlarınız nedir?

Yıl/Paket: 2021 üstü 1.3 TCe Icon.

Son düzenleme:
O aracın hantal olması imkansız 1600 KG bir araca göre çok iyi yürüyor 1.3 TCe ile. Yalnız konfor olarak beklentilerin altında kalıyor araştırdığım kadarıyla. 2018 modelinde kasasından gelen trim seslerinden baya şikayetçi olan vardı. Belki bu sorunu çözmüşlerdir bilmiyorum. Herhangi bir kronik sorunu yok diye biliyorum bence fiyat performans olarak güzel bir araç ama daha iyi tercihler olabilir. Bütçeniz, beklentileriniz neler?

O aracın hantal olması imkansız 1600 KG bir araca göre çok iyi yürüyor 1.3 TCe ile. Yalnız konfor olarak beklentilerin altında kalıyor araştırdığım kadarıyla. 2018 modelinde kasasından gelen trim seslerinden baya şikayetçi olan vardı. Belki bu sorunu çözmüşlerdir bilmiyorum. Herhangi bir kronik sorunu yok diye biliyorum bence fiyat performans olarak güzel bir araç ama daha iyi tercihler olabilir. Bütçeniz, beklentileriniz neler?
Yakın zamanda 2022 Hyundai Tucson almıştık hocam, şimdilik memnunuz. Fakat internette gezerken D SUV segmentindeki bir aracın oldukça F/P olmasından dolayı bu konuyu açma gereğinde bulundum.

Bir kere binme/kullanma fırsatım oldu Koleos'u. Kendi aracımı ilk bakımına götürdüğümde bayide takılırken görmüştüm. Teste çıkmıştım. Göründüğünden daha küçük, ancak yürüyeni çok başarılı. Talisman'ın D SUV hali gibi. Ağır bir araç Renault algısının dışına çıkarıyor sizi. Icon paketiyle de epey lüks hissettiriyor o segmentteki rakiplerine göre. X-Trail ile aralarında pek fark görmedim mesela ben şahsen. Geniş bir araç. Dolu da aynı zamanda.

Yakın zamanda 2022 Hyundai Tucson almıştık hocam, şimdilik memnunuz. Fakat internette gezerken D SUV segmentindeki bir aracın oldukça F/P olmasından dolayı bu konuyu açma gereğinde bulundum.
Sanırım son motor güncellemeli modelleri 1.4-1.5 milyon civarında. Ben olsaydım model yılından kısıp DS7 Crossback'e şans vermeyi düşünürdüm özellikle 1.6 Puretech 225 HP'lik motoruna. Çünkü trim sesleri D segmentinde duymak istenecek son şeylerden bence. Kodiaq'ta olabilir.

Geri
Yukarı