Renkli Lazer yazıcı tavsiyesi

srt

Hectopat
Selamlar.
Renkli lazer yazıcı almak istiyorum ama ciddi bir tavsiye veya yorum bulamadım.

Muadil toneri veya dolumu kolay olacak tonerli olacak şekilde tavsiyelerinize açığım.

Chip vs. Gibi ekstra durumları da belirtirseniz sevinirim.

Bütçe olarak rakam vermiyorum en uygun olanı almak istiyorum.

Aylık da A4 olarak ortalama 200 sayfayı geçmem.

HP CP1025 diye bir model var bende. Alırken araştırmıştım baya ve o zamanlar dolum ve toner konusunda sıkıntı yoktu. Şimdi de olacağını düşünmüyorum.
Ben yazıcıyı yaklaşık 5-6 aydır kullanmıyorum ama kullandığım zamanlar gerek çıktı hızı gerekse toner ömrü iyiydi. Tek sıkıntısı çok sesli çalışması ve ilk açtığınız zaman ısınması gerçekten süre alıyor. Toner dolumu ben daha hiç yaptırmadım ki büyük ihtimalle benimkiler donmuştur. İnternette muadil tonerler var uygun fiyata onlardan alırsan sıkıntı çıkmaz hatta toner tozları vs. malzemeler satılmakta alıp kendinde doldurabilirsin zor bir işlem değil.
HP CF346A-CP1025 Lazer Yazıcılar

Muadil toner sürecinde bir şey yok. Alıyorsunuz tonerleri çıkarıp muadilleri takıyorsunuz ve kaldığınız yerden devam ediyorsunuz ancak bir kaç değişimden sonra Drum ünitesi denen bir kısım var ve orası bozulabiliyor, onunda değişiminin yapılması gerekebilir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı