Repeater önerisi

attackred

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,

Modemimle odam arasındaki mesafe biraz fazla, 50 Mbps hız odada 7 Mbps kadar düşüyor bazen çekmiyor orası ayrı. Modemi taşıyamıyorum çünkü bir yan odada Tivibu'ya kablo ile bağlı. Dolayısıyla bir repeater almak istiyorum. https://www.akakce.com/wifi-guclendirici/en-ucuz-xiaomi-mi-wifi-pro-300-mbps-fiyati,200620527.html şu model ürünü denedim ama internet bağlantısı olmasına rağmen çok sık kopuyor. Ping deseniz havada uçuşuyor. Yani bir sayfa açıyorum, Instagram'dan video izliyorum 10 sn içerik yüklenmiyor. Sayfa verisini bile alamıyor. İnternet var ama yok öyle diyeyim. Haliyle memnun değilim bu durumdan pek.

Alternatif çözümlere de açığım.

En temizi mesh sistem ama biraz tuzlu. Attığınız cihaz hala elinizde ise bulunduğunuz yer ile modemin ortasına konumlandırmayı deneyin.

Hocam benim bahtsızlığım mı bilmiyorum ama powerline'dan da verim alamadım ben. En temizi kıyıdan köşeden usulca ethernet çekmek odaya kadar.
Bahtsızlık değildir hocam, evde düzgün bir elektrik hattı yoksa powerline verimli çalışmaz. Benim şansıma hat iyi, ethernet kablosu performansı veriyor.

Attığınız cihaz bende de var bayağı ping oluyor ve internet hızında çok değişim olmadı şu anda kullanmıyorum. Ayrıca tam modemle bilgisayarım arasında koydum fakat işe yaramadı.

Bu arada bu cihazlar çalışma prensipleri gereği yüksek ping yaparlar. İnternet sektörünün içinde biri olarak yıllardır bu cihazları oyun vb. kullanımda verimli kullanan çok az insana rastladım. Ancak facebooktan okey oynayan dayıların işini çözer.

En temizi mesh sistem ama biraz tuzlu. Attığınız cihaz hala elinizde ise bulunduğunuz yer ile modemin ortasına konumlandırmayı deneyin.

Sağlıklı çözüm mesh veya powerline cihazları. Pahalı çözümlerdir ama sorun yaşamazsınız.
Çok teşekkür ederim yorumlarınız için, mesh sistemi araştırayım. Bütçeme uymazsa elimde ayrı bir modem var TP-Link Td-w9970. O zaman 10-15 metre uzunluğunda bir kablo alıp bridge şeklinde kullanmaya çalışayım.

Powerline uyacağını sanmıyorum bana, tesisatına güvenmiyorum bu dairenin. Tesisatlar alışılmışın dışında döşenen yerler var çünkü 😒

Çok teşekkür ederim yorumlarınız için, mesh sistemi araştırayım. Bütçeme uymazsa elimde ayrı bir modem var TP-Link Td-w9970. O zaman 10-15 metre uzunluğunda bir kablo alıp bridge şeklinde kullanmaya çalışayım.

Powerline uyacağını sanmıyorum bana, tesisatına güvenmiyorum bu dairenin. Tesisatlar alışılmışın dışında döşenen yerler var çünkü 😒
Powerline mesh'e göre daha ucuza çıkabilir. Amazon'dan alıp yetersiz kalırsa iade edebilirsiniz. Bütçeyle ilgili sorununuz yoksa iki teknolojiyi de içinde barındıran, kendi kullandığım Deco P9 serisini önerebilirim. Ev çok büyük değilse 2'li paketler işinizi görür. Yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum, kablosuzda Geforce Now'ı çok nadiren anlık gecikmelerle kullanıyorum.

Geri
Yukarı