Replika batarya laptopa zarar verir mi?

RAMB0

Decapat
Daha fazla  
HP 250 G3 modeli var elimde. 8 yıldır durmadan çalışıyor. Ancak batarya 1 yaşını dolduramadan bitti. Sizce internet üzerinden uygun fiyata batarya alınır mı? Bilgisayara zarar verir mi? Replika batarya kullanan arkadaşlar tecrübelerini paylaşırsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hem replika batarya hem de farklı adaptör kullanmama rağmen bir şey olmadı. Tabi garanti vermiyorum ama ben de bir sıkıntı çıkmadı

Replika bataryaların ömrü daha az oluyor, şarjı da genelde daha hızlı bitiyor. Batarya dediğimiz şeyde elektrik depolanıyor, sıcaklık, uzun süreli kullanımlara dayanması gerekiyor, bu bataryaların nerede üretildiği belli olmadığından her zaman bir risk var.

Her replika üründe risk vardır fakat kaliteli ve az kaliteli olarak ikiye ayrılıyorlar. Kaliteli replika batarya aldığınızda az da olsa yüreğinize su serpilir ayrıca ömrü de daha uzundur. Önerim kaliteli replika ürün almanız. Batarya da elektrik depolandığı için kalitesi çok önemli.

Hem replika batarya hem de farklı adaptör kullanmama rağmen bir şey olmadı. Tabi garanti vermiyorum ama ben de bir sıkıntı çıkmadı
Ne zamandır kullanıyorsunuz acaba?
Replika bataryaların ömrü daha az oluyor, şarjı da genelde daha hızlı bitiyor. Batarya dediğimiz şeyde elektrik depolanıyor, sıcaklık, uzun süreli kullanımlara dayanması gerekiyor, bu bataryaların nerede üretildiği belli olmadığından her zaman bir risk var.
Zaten orjinal bataryalardan kat kat daha ucuz oldukları için uzun ömürlü olması beni ilgilendirmiyor. Şarj konusunda ise 1-2 saat dayansa yeterli olur benim için.
Her replika üründe risk vardır fakat kaliteli ve az kaliteli olarak ikiye ayrılıyorlar. Kaliteli replika batarya aldığınızda az da olsa yüreğinize su serpilir ayrıca ömrü de daha uzundur. Önerim kaliteli replika ürün almanız. Batarya da elektrik depolandığı için kalitesi çok önemli.
Bu kaliteli olanları nerede bulabilirim? Ben HP 250 G3 batarya diye arattığımda hep aynı fiyatta ve aynı özellikte olan ürünleri görüyorum.

Zaten orjinal bataryalardan kat kat daha ucuz oldukları için uzun ömürlü olması beni ilgilendirmiyor. Şarj konusunda ise 1-2 saat dayansa yeterli olur benim için.
4-5 sene kullandım. Hala da çalışıyor, masaüstü topladığım için rafa kaldırdım sadece

Zaten orijinal bataryalardan kat kat daha ucuz oldukları için uzun ömürlü olması beni ilgilendirmiyor. Şarj konusunda ise 1-2 saat dayansa yeterli olur benim için.

Sahte batarya 1 eskiyorsa orijinal batarya 2-3 yıl kadar şarjı tutabiliyor.

Geri
Yukarı