Resimdeki sultan papağanın cinsiyeti nedir?

Karakurt5877

Hectopat
Makaleler
2
Şehir dışından sultan papağanı aldım. Yavru ve erkek diye aldım ama gerçekten yavru mu veya erkek mi bilmiyorum. Cinsi nedir acaba? Anlamanın bir yolu var mı acaba?

Screenshot_20231029_003802.jpg

Screenshot_20231029_003814.jpg

Öncelikle tüyü kadar ömrü olsun. Fazla detayını bilmesem de bu renktekiler erkek oluyor sanırım. Yavru olduğu belli o konuda rahat olun. Ayretten kuşu çok bunaltmayın ki ortama alışsın.

Nasıl anlaşılıyor.

Muhabbet kuşu gibi ise eğer gaganın üst kısmı burun deliklerinin olduğu yer pembemsi olursa dişi oluyor mavi olursa erkek sultan papaganinda geçerli mi bilmiyorum.

Öncelikle tüyü kadar ömrü olsun. Fazla detayını bilmesem de bu renktekiler erkek oluyor sanırım. Yavru olduğu belli o konuda rahat olun. Ayretten kuşu çok bunaltmayın ki ortama alışsın.

Nasıl anlaşılıyor
Koyu canlı olmayan bir sarı veya gri üzerindeki turuncu leke dişi olduğunu gösteriyor diye biliyorum. Erkeklerde parlak kafa tüyleri üstüne parlak sarı leke oluyor. Tabi fotoğraf çok kalitesiz olduğu için yanlış görmüş olabilirim kusuruma bakmayın öyleyse.

Fotoğraf tost makinesiyle çekilmiş sanırım.

Hocam karşıdaki kişi resmi böyle attı.

Arkadaş şöyle bir video attı;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Koyu canlı olmayan bir sarı veya gri üzerindeki turuncu leke dişi olduğunu gösteriyor diye biliyorum. Erkeklerde parlak kafa tüyleri üstüne parlak sarı leke oluyor. Tabi fotoğraf çok kalitesiz olduğu için yanlış görmüş olabilirim kusuruma bakmayın öyleyse.
Elimdeki en net resim bu.Acaba cinayeti nedir ?
IMG_20231029_071416.jpg

Son düzenleme:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Elimdeki en net resim bu. Acaba cinayeti nedir?Eki Görüntüle 1994626

Dişi gibi görünüyor hocam. Melez olursa renkten çıkarım yapmak daha zor olur. Tahminim dişi olduğu yönünde. Petshop veya varsa sadece kuş satan yerlere götürüp emin olabilirsiniz.

Muhabbet kuşu gibi ise eğer gaganın üst kısmı burun deliklerinin olduğu yer pembemsi olursa dişi oluyor mavi olursa erkek sultan papaganinda geçerli mi bilmiyorum.
Geçerli değil bizde buna benzer yavru aldık 6 ay önce birsuru video da izledim kuşçu bile yavruyken bilemiyor birazcık daha büyüyünce anlaşılıyor kanatlarındaki benlerden sultanlarda geçerli olduğunu bilmeden demen çok saçma

Elimdeki en net resim bu.Acaba cinayeti nedir ?Eki Görüntüle 1994626
Kanatlarındaki beneklerden anlaşılıyor büyüyünce

Geri
Yukarı