Çözüldü Resmin arkası nasıl silinir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

KenshiPochita

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Hawkins
Daha fazla  
Meslek
#1 Hero
Bırakacağım resimdeki arka planı (siyahımsı taban) silebilir miyiz? Sadece neon logodan kalsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yöntem arkaplana ve istediğin şeye göre değişebilir ancak Photoshop ile şu şekilde yapabilirsin.

Parlaklık kontrast ayarlarını görseli en net görebileceğimiz şekilde konumlandırıyoruz.

Arından Sihirli Silgi Aracı ile uygun bir tolerans seviyesi bulup siyah arkaplanı siliyoruz. (Kenar yumuşatma kullanıp kullanmamak sana kalmış)

Son olarak katmanın karıştırma seçeneklerine girip Dış Işıma ve Renk Kaplama ayarlarıyla oynuyoruz. (Net görülebilmesi için bir alt katmanı siyah yaptım.)

Siyah arkaplan katmanını kapatıp PNG olarak çıktısını alınca sonuç bu oluyor.
Elbette ayarları kendi istediğin sonucu alana kadar kurcalayabilirsin.

Yöntemlerinizi açıklarsanız çok yardımcı olursunuz
Photoshop CC ile yapılabilir diye düşünüyorum ama diğer arkadaşla rada soralım.

Sketchbook'un neon kalemi ile sen de cizersin bu basit resmi.
Daha guzel seyler de yaparsin.

Onun disinda Paint.Net uygulamasinda otomatik secme butonu var. Onunla arkaplani silebiliyorsun.

Yöntem arkaplana ve istediğin şeye göre değişebilir ancak Photoshop ile şu şekilde yapabilirsin.

Parlaklık kontrast ayarlarını görseli en net görebileceğimiz şekilde konumlandırıyoruz.

Arından Sihirli Silgi Aracı ile uygun bir tolerans seviyesi bulup siyah arkaplanı siliyoruz. (Kenar yumuşatma kullanıp kullanmamak sana kalmış)

Son olarak katmanın karıştırma seçeneklerine girip Dış Işıma ve Renk Kaplama ayarlarıyla oynuyoruz. (Net görülebilmesi için bir alt katmanı siyah yaptım.)

Siyah arkaplan katmanını kapatıp PNG olarak çıktısını alınca sonuç bu oluyor.
Elbette ayarları kendi istediğin sonucu alana kadar kurcalayabilirsin.

Yöntemlerinizi açıklarsanız çok yardımcı olursunuz

Çözüm

Eline sağlık.

Elinize Sağlık. Speedrun.com bannerı için kullanıcaktım
@Things Resmin boyutunu biraz arttırabilir misiniz ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…