Retweet ne işe yarar?

Ahmet Hoca

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Retweet tam olarak ne işe yarar?

Paylaşımları alıntılama, üzerine kendi fikrinizi veya herhangi bir yanıtınızı ekleyip tekrar paylaşmak gibi bir özellik.

Twitter'da başka kişilerin paylaştığı ve sizin de o gönderiyi takipçilerinize iletmek için kullanılan bir sistemdir. Başka bir hesabın Tweet'ini retweet yaparsanız kendi profilinizde paylaşmış olursunuz.

Yeni kanun ile Retweet ettiğiniz şey; "Kanunlara aykırı" ise siz de ceza alacaksınız. Kanun koyucularımız öyle emreyledi.

Yorum yaparak paylaşırsanız, sizin tweetiniz olmuş oluyor, içerisinde de alıntılanmış biçimde o tweet görünüyor. Beğeniler sizin tweet'inize eklenir. Yorum yapmadan alıntılarsanız/retweetlerseniz beğeniler o tweet'e gider, yani yalnızca o tweet'i profilinizde paylaşmış olursunuz, ona bir bağlantı oluşturmuş olursunuz.

Başka bir hesabın tweetini, kendi yorumunuzu katmadan kendi hesabınızda gösterme/paylaşma işlemidir. Alıntılayarak RT yapmak ise yine başka birinin tweetini kendi fikrinizi dahil ederek paylaşma işlemidir.

Vardır. Ama artık daha da var.
Piyasaya paralı troller salınmıştır, şikayet timleri.
Neyse ki ben hayatımdam memnunum. Tükiryede her şey çok güzel.

Mesajı anladım hocam. Ölürüm Türkiye'm şarkısını size hediye ediyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…