Revo Uninstaller ile Microsoft Edge'i Sildikten Sonra Uygulamalar Gözükmüyor

Boranity

Hectopat
Makaleler
1
Selamlar Revo Uninstaller ile Microsoft Edge'i sildim ve uygulamalar gözükmemeye başladı. Dosyalar var fakat masaüstündeki kısayollar bile gitti. Search Box'a uygulama aratsam da gözükmüyor. Ne yapmam gerek?

Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}
Bu kodlar ile sistem uygulamalarını yeniden yükle. Microsoft bazen saçmalıyor.
Olmazsa denetim masası Indexing Options -> Advanced kısmından rebuild index de. O da olmazsa Windows Troubleshooter dene. O da olmazsa sfc /scannow.

Edge'i yeniden yükleyip dener misiniz? Ayrıca Edge ile ne alıp veremediğiniz vardı? Kullanmıyorsanız da dursaydı keşke bir kenarda. Sisteme entegre uygulamaları ne kadar sevmesem de silince böyle problemler olduğu için ellemiyorum genelde.

Edge'i yeniden yükleyip dener misiniz? Ayrıca Edge ile ne alıp veremediğiniz vardı? Kullanmıyorsanız da dursaydı keşke bir kenarda. Sisteme entegre uygulamaları ne kadar sevmesem de silince böyle problemler olduğu için ellemiyorum genelde.
Daha öncede siliyordum ama ilk defa böyle bir sorun oldu. Ayrıca yeniden yüklemiştim.

Bana 98'deki Internet Explorer'ı hatırlatıyor Edge.

Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}
Bu kodlar ile sistem uygulamalarını yeniden yükle. Microsoft bazen saçmalıyor.
Olmazsa denetim masası Indexing Options -> Advanced kısmından rebuild index de. O da olmazsa Windows Troubleshooter dene. O da olmazsa sfc /scannow.
İşe yaramadı hiçbiri. Temiz kurulum yapmaktan başka seçeneğim yok en temizi.

Yeni konular

Geri
Yukarı