RGB Desteği Olmayan Anakarta Led Bağlamak

BerktaN

Kilopat
Merhabalar. Uzun süredir aklımı kurcalayan bir şey var. Bilgisayarımda led kullanmak istiyorum fakat anakartım desteklemiyor. Anakartım Asus Strix B250G Gaming. Ben bu anakarta SATA'dan led bağlarsam uygulama üzerinden ledleri alacağım ekran kartı ile senkronize bir şekilde çalıştırabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam 4 pin desteği yoksa şu tarz bir ürün işinizi görecektir. Veya ayrı olarak kasaya led cekersiniz. Kumandalı kontrolcülü bir devre oluşturursunuz. Gücü de kasanın bir yerinden alırsınız. Kumanda ile kontrol edersiniz fark bile edilmez. Ama direk olarak bilgisayardan kontrol edemezsiniz.
Ekran kartı ile senkronize olmasını istemişsiniz ayrıca. Böyle bir seçenek Asus anakart'a Asus ekran kartı takıldığında oluyor sadece biliyorum. Çünki kontrol merkezleri aynı olduğu için bu kolay oluyor.

Uygulama üzerinden değil ama Molex bağlantısı üzerinden bağlayabilirsiniz. Çoğu ürünün kendi kumandası oluyor onunla kontrol edebilirsiniz. Bir alternatif de kendi telefon uygulaması olan RGB ürünler var. Onları da inceleyebilirsiniz.

Uygulama üzerinden değil ama Molex bağlantısı üzerinden bağlayabilirsiniz. Çoğu ürünün kendi kumandası oluyor onunla kontrol edebilirsiniz. Bir alternatif de kendi telefon uygulaması olan RGB ürünler var. Onları da inceleyebilirsiniz.
Akıllı telefon yazılımlı RGB kontrolcüler var. Alacaksan onlardan al kumandalılar pek bir işe yaramaz.

Arkadaş ışıklandırmayı ekran kartının ışıkların ile eş zamanlı uyumlu şekilde olmasını istiyor

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı