RGB desteği olmayan anakarta RGB kasa alınmaz mı?

Spade427

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar anakartın RGB desteği olmadığı için RGB kasa almak yanlış mı olur? Yoksa mecburen RGB kontrolcüsü olan kasa mı almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartın da AuraSync ve myhtic light özelliği (yanlış yazmış olabilirim) olmasa bile alınabilir. Reset Pin'ini RGB kontrolcüsüne takarak kontrol edebilirsin. Alınabilir ama bu size kalmış bir şey.

Anakartın da AuraSync ve myhtic light özelliği (yanlış yazmış olabilirim) olmasa bile alınabilir. Reset Pin'ini RGB kontrolcüsüne takarak kontrol edebilirsin. Alınabilir ama bu size kalmış bir şey.

RGB kontorlcüsü takarak dediğiniz şey anakartta mı eğer böyle ise benim dediğim şey RGB ve ARGB pinleri hiçbir şey yok ama öndeki fanlar renkli ne yapılması gerekiyor.

RGB kontorlcüsü takarak dediğiniz şey anakartta mı eğer böyle ise benim dediğim şey RGB ve ARGB pinleri hiçbir şey yok ama öndeki fanlar renkli ne yapılması gerekiyor.

O zaman bir kontrolcü alacaksınız ve kullandığınız fanların pin sayısına göre almanız gerek.

Aldığın kasa nedir? RGB fan bulunan çoğu kasada kontrolcü bulunur ve bu anakart bağlantısına gerek kalmadan kontrol edilebilir.

Anakartta ikisi de yok sayalım ne olur?

Peki ne kadar bu kontrolcüler ve nasıl takılır söyler misiniz?
PSU'dan gelen HDD/SSD
Bak güzel kardeşim bende de yoktu bende kullandım güç kaynağından çıkan kablonun ismini hatırlamıyorum SSD veya HDD ye güç vermek için kullanılan kabloya bağlaman lazım iş sadece bununla da bitmiyor.

Aldığın kasa nedir? RGB fan bulunan çoğu kasada kontrolcü bulunur ve bu anakart bağlantısına gerek kalmadan kontrol edilebilir.

Bunu düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı