RGB fanın LED'ini çalıştıramamak

dervistprk

Hectopat
Herkese merhaba.

Bu attığım linkteki fandan aldım ve kasamın üst kısmına taktım. Fanla birlikte çıkan 3 pin ucu anakarttaki SYSFAN girişine taktım. (Diğer fanlar güç kaynağına Molex ile bağlı.) Ancak fanla birlikte gelen diğer bir kabloyu nereye bağlayacağımı bir türlü çözemedim. Forumlarda araştırdım bazıları anakarttaki "JLED" girişine bağlanacak, bazıları "RGB" girişine bağlanacak demiş. Benim anakartımda RGB girişi yok, JLED girişi var. Ancak takacağım kablonun ucu JLED girişinin ucuyla uyuşmuyor. Yani şu anki durumda fan çalışıyor ancak LED ışığı çalışmıyor. Belki o RGB kablosu için güç kaynağında bir giriş vardır diye bakındım biraz ancak orada da uygun bir giriş bulamadım. Ayrıca fan kutusunun içinden 4 Pi'nden 3 pine dönüştürücü bir kablo da çıktı açıkçası o dönüştürücünün de tam olarak ne olduğunu ve ne işe yaradığını anlamış değilim.
Acaba RGB fan kontrolcüsü falan mı almam gerek bir türlü işin içinden çıkamadım bilen biri varsa ve yardımcı olursa çok sevinirim.

Kasa: Dark Sentinel PRO 3x Kırmızı 33x LED Fanlı, USB3.0, Cam Yan Panel Mid-Tower Siyah Oyuncu Kasası

Fan: https://www.hepsiburada.com/aerocoo...-ae-cforbt-p-HBV00000DK86H?magaza=Hepsiburada

Anakart: B350M PRO-VD PLUS | Motherboard - The world leader in motherboard design | MSI Türkiye

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı