RGB hava soğutma tavsiyesi

Sarp10

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar Intel i5 8400 işlemcim var. Isınmayla ilgili bir sorunum yok. Kasamın içini renklendiriyorum. İleride belki bir gün OC yapabilirim ama şu anda öyle bir niyetim yok. Hava soğutmalar OC için yeterli midir? Hangi modeli tavsiye edersiniz ben birkaç tane buldum.
  • CoolerMaster I71C (İtopyada kalmamış fakat Amazon'da 14 Dolar'a satılılyor. Çok uygun buldum)
  • Cooler Master MasterAir MA410P 120mm RGB Led Fanlı İşlemci Soğutucusu (İlki olmazsa bu)
  • Cooler Master MasterAir MA610P RGB Kontrolcü 120mm RGB Led Fanlı İşlemci Soğutucusu (Bu çok pahalı)
  • Cooler Master MasterAir G100M Kontrol Üniteli RGB Fanlı İşlemci Soğutucusu (Bunu hiç bilmiyorum)

Zamanında MA610P kullanmıştım sattığım PC'lerin birinde. Performansı çok iyiydi. 240'lık bir sıvı soğutma ile denk performans veriyor diyebilirim. İkinci el 300e almıştım. Tavsiye ederim. Ama işlemciyi değiştirmem diyorsanız I71C işinizi görecektir ve çokta güzel gözüküyor hoşuma gitti.

Nanokatalog'dan LC Power CC-120-RGB bakabilirsin kendim kullanıyorum 163TL'ye aldım.
LC-CC-120-RGB

LC Power LC-CC-120-RGB İşlemci soğutucu LC-CC-120-RGB İşlemci Fanı - Nanokatalog 13 günde elime ulaştı aceleniz yoksa alabilirsiniz. Marka ülkemizde bilinmiyor ama kaliteli bir Alman markasıdır kısa bir araştırma ile marka geçmişine bakabilirsiniz. 4 pin RGB girişini anakarta bağlayıp kontrol edebiliyorsunuz 2. bir fan takmanıza izin veriyor ve gayet sessiz çalışıyor. AM4 için kurulumu çok basit. İntel 115X içinde kolay olduğunu düşünüyorum. Fiyatına göre hakkını alabilceğiniz bir soğutucu kesinlikle.

Acaba performansı nasıldır OC yapsam sıkıntı olur mu?
I71C yi başka işlemci ile kullanamaz mıyım? Yani diğerlerinde yeterli performans vermez mi?

Acaba performansı nasıldır OC yapsam sıkıntı olur mu?

I71C yi başka işlemci ile kullanamaz mıyım? Yani diğerlerinde yeterli performans vermez mi?

Kullanırsında K seri bir işlemcide OC yaparsan yetmeyeceğini düşünüyorum. Sıcaklık yüksek olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…