RGB kablo bağlantısı nasıl olmalı?

Afaki

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. Şu anki bağlantı durumumu görselde ekledim. Kasa fanlarının RGB kablo bağlantısı boşta duruyor, dolayısı ile yanmıyor. Bunları 3'ten 1E düşürmek için bir ara kablo aldım. Şu an sadece sıvı soğutmanın RGB'sini kontrol edebiliyorum kontrolcü ile. Aldığım ara kabloya fanların RGB kablosunu bağladım fakat bu sefer onu kontrolcüye takmam için sıvı soğutmanın kablosunu çıkarmak durumunda kalıyorum. Anakartın üstünde 1 adet 5V ARGB 2 adet 12v RGB girişi mevcut. Fanlarımın ve sıvı soğutmanın hepsi ARGB. Bunların hepsini birlikte nasıl bir bağlantı yaparsam anakart üzerinden yazılımla kontrol edebilirim senkronize bir şekilde?

Kasa Cooler Master MB511. anakart ASUS TUF B550 Plus Wi-Fi. Sıvı soğutma Thermaltake 360th.

WhatsApp Image 2022-03-15 at 11.14.26.jpeg

Elbette hocam.
Zaten yeterince yeri var.

Evet hocam. Kontrolcüden anakarta gelen ARGB kablosu da gözüküyor. Kontrolü anakarta verip yapabilirsiniz. Genelde her anakartta çalışıyor.

Anladım teşekkürler. Son olarak bu furyaya RAM'lerin ve ekran kartının RGB'sini de senkronize bir şekilde ekleyebilir miyim? Çünkü ASUS Aura Sync'tan baktığımda RAM'lerim ve ekran kartım görünmüyor. Yani RAM ve ekran kartımın RGB'sini hiçbir şekilde değiştiremiyorum şu an.

Bunlar biraz daha farklı. Fanlar gibi değil. Bunun için yeni konu açın. Orada arkadaşlar da baksınlar.

Geri
Yukarı