RGB kablosunu kontrolcüsüz JRGB pinlerine takmak

Dinosaur

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba;
Yeni bir sistem topladim kasam SPEC-06 corsiar ve RGB kontrolcüsü yok ve LL120 Corsair egzoz fani olarak taktım. fakat fanın üzerinde gelen 2 kablonun fan güç kablosunu sysfan pinine taktim calisiyor. Ama to RGB Hub yazan, yani RGB ışıklandırması için olan kabloyu takamadım ve RGB'siz calisiyor fan.

Sorun şu, RGB kablosunu kontrolcü almadan direkt ya da bir ekle kablo alip anakart üzerindeki JRGB pinlerine takmam mümkün mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Senin gibi egzoz olarak taktım RGB fanı, meğer Anakart'ta RGB desteği yokmuş, bu sebeple ek bir aparat veya kontrolcü kullanmak gerekiyor.

Corsair fanlarda dediğiniz gibi direkt anakarttaki RGB girişine takıp RGB ışıklandırma kullanamazsınız. Corsair'in RGB Controller'ine ihtiyacınız var. Lightning Node Pro vb. gibi.

Kablonun ucunun resmini çekip atarmısın. Corsair spec delta kullanıyorum kendi kontrolcüsünü çıkardım anakarttan kontrol ederek kullanıyorum.

Fanın RGB kablosu anakartta ki JRGB kısmına takılmıyor mu?
Takılmıyor pinleri birbirine tam oturmuyor
A
Senin gibi egzoz olarak taktım RGB fanı, meğer Anakart'ta RGB desteği yokmuş, bu sebeple ek bir aparat veya kontrolcü kullanmak gerekiyor.
anakartum rgb desteği var ama fanin pinleri farklı
Corsair fanlarda dediğiniz gibi direkt anakarttaki RGB girişine takıp RGB ışıklandırma kullanamazsınız. Corsair'in RGB Controller'ine ihtiyacınız var. Lightning Node Pro vb. gibi.
Evet öyle gözüküyor,herhangi bir ara kablo ile bağlamak mümkünmü acaba gibisinden yazdim.kontrolcüsü fandan pahalı😕

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı