RGB, yer yüzü gök yüzünden daha aydınlık

Smyrneos

Decapat
Makaleler
3
Yer
Avrupa
Daha fazla  
Meslek
Teknik danışman
Malum koronaydı, sıcaklardı derken hayatımızın çoğunu izin günlerimizde bile evimizde geçiriyoruz. Aslında karantina vesilesiyle evde zaman geçirmeye de alıştım, alıştık, alıştırıldık. Sosyalleşme haricinde pek de yadırgadığım söylenemez. Zira karantina dönemlerinde evimin hem etinden hem sütünden yararlanmayı da öğrendim. “Kira ödüyoruz, evde neden oturmayalım?” felsefesiyle artık arkadaş toplantılarını bile evde gerçekleştirmeyi tercih eder oldum. Bu tarz buluşmalarda bütçemize göre marketten aldıklarımızı dolaba stoklayıp, arkadaşlarla kurduğumuz masada ihtiyaç oldukça mutfağa kadar gidip getirmek, garsonu yakalayıp sipariş vermekten daha kolay. Lavabo sırası yok, tuvalet “pis mi temiz mi” gibi sorular yok, ayaklarını uzat, istediğin müziği aç, klimanı ayarla, “hesap ne kadar gelecek acaba” diye düşünmene gerek yok. Evlerimiz aslında çok kullanışlıymış.

Tabii tüm bunlar bir yana birkaç gündür yıllık izindeydim. Evi dip bucak temizleme, fayans aralarını diş fırçasıyla tek tek beyazlatma “psikopatlığı” derken okuması yarım kalan kitabımı bitirdim ama baktım ki hala 3 gün geçmiş. Bilgisayarın tüm parçalarını özenle söküp, hava makinasıyla tozunu alıp, sonra ince fırçayla tüm parçaları tek tek temizledim. Henüz 1 ay önce değiştirmiş olmama rağmen sıvı soğutmayı söküp termal macunu yeniledim ama yok zaman geçmedi.

Sonrasında bu “gamer camiasının” hayatımıza “kattıkları” konusunda bir araştırma yapmaya başladım. Oyuncu evleri, oyuncu arabaları, giysileri, yemekleri vs. derken daha ne kadar saçmalık görebileceğim diye araştırırken “RGB oyuncu çorabı” bile gördüm. Oyuncu camiası sayesinde yer yüzü gök yüzünden daha aydınlık. RGB olarak daha ne görebilirim derken Aliexpress gibi sitelerde klozete yerleştirmelik RGB ışık, LED sistemi satıyorlar. Tabii bu oyuncu ıvır zıvırı konusunu daha önce espri konusu yapanlar olmuş ki “Oyuncu Sandalyeli Klozet” resmi bile montajlanmış.

Montaj olmasına rağmen yakında gerçeği yapılarak pazarlanırsa şaşırmam, şaşıramam. Alıcısı da olur. Youtube üzerinde kutu açılışları yapılır. Bu resmin yanında RGB klozet ışığı reklam fotoğrafını ekleyip sizinle paylaşmak istedim (maalesef bu gerçek).

Her şeyin fazlası zarardır (bkz. Evde fazla kalmış olmam). Zarar ziyandır (bkz. RGB ile vaktimi ziyan etmiş olmam). Görsellik ve estetik ölçülü bir şekilde güzeldir. RGB uyumsuzluğu ve olur olmaz her yerde kullanılması görüntü kirliliğidir. Kirlilik pislikten gelir. Günümüzde b*ku çıkartılan bu RGB ışıklandırmalı ürünlerin bir yenisinin berbat bir yerde kullanılmak için tasarlanıp pazarlanmasını da yadırgamamak gerekiyor aslında.

Dosya Ekleri

• IMG_20210804_183010.jpg
    IMG_20210804_183010.jpg
    109 KB · Görüntüleme: 42
  • IMG_20210804_182955.jpg
    IMG_20210804_182955.jpg
    105,1 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı