RGB'yi 3 pinden 4 pine çevirecek aparat var mıdır?

@4gbVRAMkullananadam
Kasanın içinde gelen RGB yani 3 renkli, (RED-GREEN-BLUE) şerit LED'ler belli sinyallerle kontrol edilip, farklı animasyonlar yapılabiliyor. Bunların kontrolcüsü oluyor kasada bazı kasalarda olmuyor. Anakartta özel pinlerine takılabiliyor ve kontol ediliyor anakart proğramından. Bu konnektörler değişebiliyormuş, bazısı Dijital RGB, yani Dijital sinyalle kontrol edileni varmış, JRGB dedikleri analog yani voltajla kontrol edileni varmış. Bu pinler uymuyormuş. Onun için D-LED konnektörlü anakart lazım arkadaşa.

Bu anakartta ise ikisi de varmış. Kullanım klavuzlarına bakması gerek.

Arkadaşlar cevaplar için teşekkürler. Şimdi şöyle bir sonuca ulaştım. Fanları psuya bağladım ve fan rgb renklerini kasadan kontrol edebiliyorum sıkıntı yok. Fan hızını 3 pinli anakart girişi ile ayarlayabilir miyim? Fan hızı tuşu kasanın üstünde var. Sadece kasa üstünden mi ayarlamalıyım?
Anakart olarak b450 tomahawk max düşünüyordum ama Gigabyte B450 AORUS PRO bu desteği sağladığı için bunu seçecek gibiyim. ne dersiniz
@4gbVRAMkullananadam
Kasanın içinde gelen RGB yani 3 renkli, (RED-GREEN-BLUE) şerit LED'ler belli sinyallerle kontrol edilip, farklı animasyonlar yapılabiliyor. Bunların kontrolcüsü oluyor kasada bazı kasalarda olmuyor. Anakartta özel pinlerine takılabiliyor ve kontol ediliyor anakart proğramından. Bu konnektörler değişebiliyormuş, bazısı Dijital RGB, yani Dijital sinyalle kontrol edileni varmış, JRGB dedikleri analog yani voltajla kontrol edileni varmış. Bu pinler uymuyormuş. Onun için D-LED konnektörlü anakart lazım arkadaşa.

Bu anakartta ise ikisi de varmış. Kullanım klavuzlarına bakması gerek.
Bu anakartın vrm yapısı çok sıcak tutar mı acaba? Pro modeli epey sıcakmış.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı