RimWorld tarzı strateji oyunu önerisi

Çato Reis

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar RimWorld tarzı oyun istiyorum aslında HOI4 ve Crusader King 3 oynayıp, çok çözemediğim oyunlar.
Bunları nasıl öğrenebilirim?

Ve oyun önerisi alabilir miyim?

Factorio.
Factory town.
Planetbase.
Dawn of man.
Öneri olarak aklıma gelenler bunlar şimdilik.

HOI4, CK3, Total War oyunları ya da EU4, bu oyunlar Grand strategy olarak geçiyor ve biraz uğraşayım da çözeyim denilecek tarzda değiller ne yazık ki. Bayağı mesai harcamak gerekli, saatlerce oynadıktan sonra bile yeni bir şey keşfediliyor. Mesela ben Total War ile başlamıştım, onda sorun olmuyor oynarken ama HOI4 ve EU4'ün 1-2 DLC'leri hariç hepsine sahip olmama rağmen vakit olmadığından dolayı bir türlü oturup detaylıca öğrenemiyorum. Bu yüzden de zevk vermiyorlar.

En temizi anno serisini öneririm, HOI4, CK3 gibi değil de daha dar bir alanda kaynak yönetimi ve savaş odaklı oynanıyor ve diplomasi & teknoloji içinde boğulunmuyor.

RimWorld tarzı için Oxygen Not Included önerebilirim.
Dediğiniz strateji oyunlarına da genelde 1 2 öğretici video izleyip girişirim.

Factorio.
Factory town.
Planetbase.
Dawn of man.
Öneri olarak aklıma gelenler bunlar şimdilik.

HOI4, CK3, Total War oyunları ya da EU4, bu oyunlar Grand strategy olarak geçiyor ve biraz uğraşayım da çözeyim denilecek tarzda değiller ne yazık ki. Bayağı mesai harcamak gerekli, saatlerce oynadıktan sonra bile yeni bir şey keşfediliyor. Mesela ben Total War ile başlamıştım, onda sorun olmuyor oynarken ama HOI4 ve EU4'ün 1-2 DLC'leri hariç hepsine sahip olmama rağmen vakit olmadığından dolayı bir türlü oturup detaylıca öğrenemiyorum. Bu yüzden de zevk vermiyorlar.

En temizi anno serisini öneririm, HOI4, CK3 gibi değil de daha dar bir alanda kaynak yönetimi ve savaş odaklı oynanıyor ve diplomasi & teknoloji içinde boğulunmuyor.

Dediğin oyunlara bakacağım anno serisi indirimdeydi indirim bitmiş 😅

Stronghold definivite Edition hakkında bir bilgin var mı?

RimWorld tarzı için Oxygen Not Included önerebilirim.
Dediğiniz strateji oyunlarına da genelde 1 2 öğretici video izleyip girişirim.

Oxygen Not Included nedense beni sarmadı.

Öğretici videolardan önerebileceğiniz var mı?

Dediğin oyunlara bakacağım anno serisi indirimdeydi indirim bitmiş 😅

Stronghold definivite Edition hakkında bir bilgin var mı?

Oxygen Not Included nedense beni sarmadı.

Öğretici videolardan önerebileceğiniz var mı?

Stronghold serisi genel olarak güzel bence. Oynanış tarzı Age of Empires gibi daha hızlı ancak kaynak ve üretim şekli farklı. Altın madenden değil vergiden kazanılıyor, asker üretmek için önce silah üretmek gerekli, mutluluk&açlık farktörü gibi farklılıklar var. Diğer stronghold oyunlarını oynadıysan ya da biliyorsan Stronghold: Definitive Edition'ın hiçbir farkı yok, orijinal sürüme göre grafikler iyileştirilmiş ve yeni görevler eklenmiş, yeni gelecek DLC'ler ile de yeni harita ve görevler eklenecekmiş. Ancak şöyle bir durum var, oyunda şu an için sadece senaryolar ve multiplayer kısmı mevcut. Çarpışma modu yok, karşıma 3 tane bot atıp takılayım diyemiyorsun. İleride ne olur bilemem.

Sence.

Stronghold serisi genel olarak güzel bence. Oynanış tarzı Age of Empires gibi daha hızlı ancak kaynak ve üretim şekli farklı. Altın madenden değil vergiden kazanılıyor, asker üretmek için önce silah üretmek gerekli, mutluluk&açlık farktörü gibi farklılıklar var. Diğer stronghold oyunlarını oynadıysan ya da biliyorsan stronghold: Definitive Edition'ın hiçbir farkı yok, orijinal sürüme göre grafikler iyileştirilmiş ve yeni görevler eklenmiş, yeni gelecek DLC'ler ile de yeni harita ve görevler eklenecekmiş. Ancak şöyle bir durum var, oyunda şu an için sadece senaryolar ve multiplayer kısmı mevcut. Çarpışma modu yok, karşıma 3 tane bot atıp takılayım diyemiyorsun. İleride ne olur bilemem.

Sence alayim mi?

Sence.

Sence alayim mi?

Ben aldım, beğendim. Tavsiye ederim. Hatta direkt Steam'de yazdığım incelemeyi ekleyeyim buraya.

"1. oyun pahalı değil, ABD fiyatı 15 dolar, Steam'in Türkiye için tavsiye ettiği fiyat 149 TL, satış fiyatı da 149 TL. Adamlar ABD fiyatının yarısından aza satışa sunmuşlar Türkiye'de. Şikayetçi olunacak yer firefly ya da Steam değil başka bir şahıs.

2. oyunun orijinal halinde de, 2012'de çıkan HD sürümünde de çarpışma modu yoktu. Stronghold crusader çarpışma modu içeriyordu. Bu konuda orijinaline sadık kalınmış ama eksiklik bence.

3. mevcut senaryolara ek olarak yeni görevler eklenmiş (kale yolu, mücevher hikayesi)

4. çok oyunculu mod mevcut, daha denemedim ama yorumlarda çökme olduğunu söyleyenler var, eğer öyle ise güncelleme ile düzeltilecektir diye umuyorum.

5. Türkçe çevirisi güzel, eksik ya da anlam bozukluğu oluşturan yerlere rastlamadım.

6. grafikler güzel ancak kılıçlı ve atlı askerlerin büyüklükleri biraz orantısız geldi bana.

7. senaryonun ilk bölümünü bitirdim, orijinal oyundan oynanış ve yapay zeka olarak bir farklılık göremedim.

8. herhangi bug, FPS sorunu, donma, çökme le karşılaşmadım, optimizasyon iyi duruyor.

Kısaca tavsiye ederim, yol haritası da yayınladılar zaten, güncellemeler ve yeni DLC'ler eklenecek oyuna. Çarpışma modu da eklenirse tadından yenmez."

Ben aldım, beğendim. Tavsiye ederim. Hatta direkt Steam'de yazdığım incelemeyi ekleyeyim buraya.

"1. oyun pahalı değil, ABD fiyatı 15 dolar, Steam'in Türkiye için tavsiye ettiği fiyat 149 TL, satış fiyatı da 149 TL. Adamlar ABD fiyatının yarısından aza satışa sunmuşlar Türkiye'de. Şikayetçi olunacak yer firefly ya da Steam değil başka bir şahıs.

2. oyunun orijinal halinde de, 2012'de çıkan HD sürümünde de çarpışma modu yoktu. Stronghold crusader çarpışma modu içeriyordu. Bu konuda orijinaline sadık kalınmış ama eksiklik bence.

3. mevcut senaryolara ek olarak yeni görevler eklenmiş (kale yolu, mücevher hikayesi)

4. çok oyunculu mod mevcut, daha denemedim ama yorumlarda çökme olduğunu söyleyenler var, eğer öyle ise güncelleme ile düzeltilecektir diye umuyorum.

5. Türkçe çevirisi güzel, eksik ya da anlam bozukluğu oluşturan yerlere rastlamadım.

6. grafikler güzel ancak kılıçlı ve atlı askerlerin büyüklükleri biraz orantısız geldi bana.

7. senaryonun ilk bölümünü bitirdim, orijinal oyundan oynanış ve yapay zeka olarak bir farklılık göremedim.

8. herhangi bug, FPS sorunu, donma, çökme le karşılaşmadım, optimizasyon iyi duruyor.

Kısaca tavsiye ederim, yol haritası da yayınladılar zaten, güncellemeler ve yeni DLC'ler eklenecek oyuna. Çarpışma modu da eklenirse tadından yenmez."

O zaman alıyorum oyunu reis eyvallah.

Yeni konular

Geri
Yukarı