Çözüldü Riot Client services.exe silinimi sonrası Riot oyunlarının açılmaması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yer
Kastamonu
Herkese merhaba.
Riot Client exe bulunamadı, başlatılamadı hatası alıyorsanız yüksek ihtimalle | Riot Client exe | silinmiştir.
Birden fazla Riot programı olduğundan dolayı kafanız karışabilir. Riot Client exe aşağıdaki Riot ( oyun başlama ekranı - oyun şifre girme) yeridir.

2.PNG

Oyunu baştan yüklemek bir çözüm olabilir fakat düşük internet hızına sahipseniz tekrar ( Valorant, League of Legends ) kurulumu uzun sürecektir.
Kısa yoldan çözüm ise şudur:
Sağlamık testi 1 ⌣ ilk önce LoL veya Valorant masaüstü başlatma uygulamasına sağ tıklayıp - dosya konumunu aç - seçeneğine tıklayın.

Ekran Alıntısı.PNG

2.PNG

Sağlamık testi 2 ⌣ buradan kırmızı yuvarlak alandaki yere tıklayın.

Ekran Alıntısı.PNG

Ve böyle 2 klasör açılacaktır.

Ekran Alıntısı.PNG

Sağlamlık testi 3 ⌣ ve buradan CTRL+a yaparak ikisini de seçip sağ tıkladıktan sonra özellikler kısmına gelin.
Burada ise aşağıdaki gibi 2 dosya yüklü bir boyutta ise, 20, 30, 18, 15GB vs. yüksek ihtimalle oyununuz silinmeyip sadece Riot Client exe dosyası silinmiştir.

Ekran Alıntısı.PNG

Riot Client exe çözümü:
İlk olarak Google'a LoL indir yazıyoruz ( Valorant'ta yazabilirsiniz.) LoL'ü indirdikten sonra 66.6 MB'lik dosya inmiş olacak. " install League of Legends TR" adlı dosyayı açıp Riot Client exeyi nereye kuracağınızı seçtikten sonra 220 MB'lik inme işlemini bekliyoruz ve ondan sonra programı kapatıyoruz.
Eski lolünüze tekrardan gelip çift tıkladığınız zaman aynı hatayı verecektir buradan yapmanız gereken tek şey:
LoL'e çift tıklayıp hatayı aldıktan sonra.

Ekran Alıntısı.PNG

Göz at seçeneğine tıklamak ve açılan yerden 220 MB'lik Riot Client exeyi nereye kurduysanız onu bulup tıklamak ve tamama basmak. LoL ile ilgili herhangi bir şey açıksa Görev Yöneticisi'nden kapatıp tekrardan sağtık yenile yaptıktan sonra LoL'ü açmaktır efendim. İyi oyunlar.

Çözüm
Bayağı geç oldu ama ben çözümü pencere geldiğini de 15-20 sn hiçbir şeye dokunmadım sonra tekrar bir pencere açıldı düzelt seçeneği geldi düzelt dediğimde oldu. Saçma bir şekilde.

Sonradan tekrar aynı sorunu yaşadım Valorant'ı silmeden tekrar Google üzerinden Valorant indirdim kur deyince eksik dosyaları tamamladı.
Bayağı geç oldu ama ben çözümü pencere geldiğini de 15-20 sn hiçbir şeye dokunmadım sonra tekrar bir pencere açıldı düzelt seçeneği geldi düzelt dediğimde oldu. Saçma bir şekilde.

Sonradan tekrar aynı sorunu yaşadım Valorant'ı silmeden tekrar Google üzerinden Valorant indirdim kur deyince eksik dosyaları tamamladı.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı