Riot Games oyunlarında IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL hatası

oguzzpolat

Decapat
Daha fazla  
RAM
8GB RAM
Ekran kartı
GTX 560m
Windows 10 IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL hatasi aliyorum. Riot Games'i actigimda yasaniyor. GTA 5'e rahatça girebiliyorum fakat Valorant veya LoL actigimda bir anda mavi ekran ve bu hata beliriyor. Denemedigim şey kalmadi ve son care buraya konu açayım dedim. Buradaki cogu konuya da baktim hicbiri cozmedi sorunumu. Minidump dosyalarini atabilirim isterseniz. Yardimci olabilirseniz cok guzel olur.

yaptım sımdı hala riot gamesi actıgım an mavı ekran alıyorum. bilgisayarım eski oyuncu bilgisayarlarından asus rog G53SX modeli bilgisayarda donanımsal bir sorun olabilir mi dicem ama gtayı rahatlıkla acıyo. yeni dumpları da atıyım.
bu arada önerdiğiniz her çözümün ardından vanguardı silip tekrar yüklememe gerek var mı?

Şimdi kendimce şöyle bir yorum yaptım. Vanguard yazılımından halihazırda sorun yaşayan çok fazla bilgisayar kullanıcısı var. Sisteminiz güncellik açısından çok geride kalmış. Düşünüyorum da acaba Vanguard yazılımının, Windows üzerindeki bu hatalı durumu yeni gelen Windows güncellemeleri ile çözüme kavuşturulmuş olabilir mi diye? Eğer sizin için problem olmayacaksa en son çare olarak temiz bir windows kurulumu düşünebiliriz. Ve yine bu konuda yardıma ihtiyacınız olursa seve seve yardımcı oluruz.

Dosyanızı tekrar incelediğimde maalesef ki hatayı veren sürücünün yine, yeniden Vanguard yazılımına ait sürücü olduğunu görüyorum. Şu an önerebileceğim tek şey Vanguard yazılımını tamamen kaldırmanız ve bu yazılımı kullanan oyunları oynamamanız.

Şimdi kendimce şöyle bir yorum yaptım. Vanguard yazılımından halihazırda sorun yaşayan çok fazla bilgisayar kullanıcısı var. Sisteminiz güncellik açısından çok geride kalmış. Düşünüyorum da acaba Vanguard yazılımının, Windows üzerindeki bu hatalı durumu yeni gelen Windows güncellemeleri ile çözüme kavuşturulmuş olabilir mi diye? Eğer sizin için problem olmayacaksa en son çare olarak temiz bir windows kurulumu düşünebiliriz. Ve yine bu konuda yardıma ihtiyacınız olursa seve seve yardımcı oluruz.

Dosyanızı tekrar incelediğimde maalesef ki hatayı veren sürücünün yine, yeniden Vanguard yazılımına ait sürücü olduğunu görüyorum. Şu an önerebileceğim tek şey Vanguard yazılımını tamamen kaldırmanız ve bu yazılımı kullanan oyunları oynamamanız.
bildigim kadariyla lol kullanmiyor vanguard. vanguard kaldirip lolu acabilirsem dediginiz dogrudur deniyim bakiyim.

Geri
Yukarı