Ripesil 0.25 mg ilacı zararlı mı?

tuanzebe

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Psikiyatr bana ripesil + selectra yazdı. Yarım yarım kullanıyorum ikisini de. Bu yaz hayatımın en kötü dönemini yaşadım ve sonuç bu ilaçlar. Bu sene sınav senem arkadaşlar ve ripesil için beyni sıfırlıyor diyorlar korkuyorum o yüzden. Çoğu kişi öyle demiş düşüncelerini vs. unutuyorsun gibi ve arkadaşlar matematik vs yaparken bazı şeyleri anımsamakta zorlanmaya başladım inanın inanılmaz korkuyorum. Derslerimde zorlanmaya başladım biraz, of.

Selectra cok hafif bir SSRI aslinda, bunyene uygun olmamis anlasilan. Aylik kontrolde ilaci tedavisinin degismesini soyleyebilirsin.

Selectra değil de ripesil için çok ağır diyorlar. Anti psikotik ilaç genelde psikozda olanlara veriliyor. Bazıları ripesili hemen bırakın vs. demişler zaten ilacı adı da pek iyi anılmıyor ama korkuyorum.

Selectra değil de ripesil için çok ağır diyorlar. Anti psikotik ilaç genelde psikozda olanlara veriliyor. Bazıları ripesili hemen bırakın vs. demişler zaten ilacı adı da pek iyi anılmıyor ama korkuyorum.
Dedigim gibi bunyeye bagli biraz, Ripesili (risperdal) ozellikle alkol ile alirsan agir yan etkilere yol aciyor. Bu durum alkol almadan da olduysa senin bunyenden oturu.

Dedigim gibi bunyeye bagli biraz, ripesili (Risperdal) ozellikle alkol ile alirsan agir yan etkilere yol aciyor. Bu durum alkol almadan da olduysa senin bunyenden oturu.

Sizce aşırı bir tehlikesi var mı? Yani biraz araştırdıktan sonra panik yapmaya başladım. Şu an 0.25 gram kullanıyorum bugün 0.5 başlayacaktım da korkumdan yarım yarım devam edeceğim sorun olur mu? Daha 17 yaşındayım.

Sizce aşırı bir tehlikesi var mı? Yani biraz araştırdıktan sonra panik yapmaya başladım. Şu an 0.25 gram kullanıyorum bugün 0.5 başlayacaktım da korkumdan yarım yarım devam edeceğim sorun olur mu? Daha 17 yaşındayım.
O sinif ilaclar uzun sure kullanildiginda genelde hareket bozukluklarina yol aciyor (diskinezi gibi) ama bu yas ilerledikce goruluyor, sen daha genc oldugun icin bir sey olacagini sanmam ama supheliysen dedigim gibi ilac degisikligi talep et. Ilac prospektusunde de zaten olasi ciddi yan etkide tedaviyi durdurman yaziyordur muhtemelen.

O sinif ilaclar uzun sure kullanildiginda genelde hareket bozukluklarina yol aciyor (diskinezi gibi) ama bu yas ilerledikce goruluyor, sen daha genc oldugun icin bir şey olacagini sanmam ama supheliysen dedigim gibi ilac degisikligi talep et. Ilac prospektusunde de zaten olasi ciddi yan etkide tedaviyi durdurman yaziyordur muhtemelen.

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. İlgi alanınız bu galiba eczacı mısınız?

Geri
Yukarı