Rival 300S vs DeathAdder Elite

KG4EVER

Kilopat
Arkadaşlar, halihazırda kullandığım Rival 100'ün sol mouse butonu bozulduğu için yeni bir mouse alacağım. Sizin kullanıcı deneyimlerinizden çıkarım yapıp bu iki mouse'dan birini almayı düşünüyorum. Rival 300s 219.99 TL, DeathAdder Elite 249 TL. Rival 100 kullanırken mouse küçük ya da hafif gelmiyor. Başka forumlarda okuduğuma göre DeathAdder Elite biraz ağırmış ve mouse kablosunun örgülü olması da ağırlık açısından dezavantajmış. Kendi mouse'umun kablosu örgülü olmamasına rağmen bir sıkıntı yaşamadım 2 yıllık kullanımım esnasında. Ama ağırlık açısından vereceğiniz bilgiler çok önemli benim açımdan. Şimdiden yapacağınız yorumlar için teşekkür ederim, iyi forumlar.

Steelseries Rival 300S daha hafif bir mouse (3 gram) ama arada olan sensör farkı az değil ve ergonomi olarak aynı sayılırlar o yüzden ben Razer tercih ederim.

Birde Steelseries Rival 100 modelinden Steelseries Rival 110 modeline geçmek daha mantıklı.
Rival 110 ile Rival 300s arasında çok fiyat farkı yok o yüzden en azından 300s alarak sanki aynı mouse'a para veriyormuş gibi olmamak için 300s alayım diyorum 😅. Bir de sağ ele daha uygun 300s. Bir de ağırlık konusuyla alakalı olarak, kabloların da ağırlığa etkisi olduğunu söylemişti birisi. Sanki örgülü kabloyu da çekmek zorunda kalıyor hissiyatı verdiğini söylemişti bir razer kullanıcısı. Ama en önemlisi de söylediğin gibi sensör farkı ve aynı zamanda malzeme kalitesi. Acaba bu konu hakkında bir bilgin var mı?

Son düzenleme:
Aynen öyle olduğunu biliyorum ama işte 100 ile 110'un hatta en iyisinin de benim için çok çok fark yapacağını sanmıyorum o konuda. Sonuçta profesyonel bir oyuncu değilim 😀. Tek aradığım şey elime iyi oturması,büyük gelmemesi. Rival 300s'in ergonomisi de Rival 100'de ya da 110'da yok. Razer'daki tek şüphem de bazılarına büyük gelmiş internette okuduğuma göre, o yüzden kullanıcı deneyimine başvurmak istedim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı