Roblox API nasıl kullanılır?

Axolty

Centipat
Daha fazla  
Roblox'ta bir oyun yapacağım ve bu oyuna girmek için lobi tasarladım. Lobide 4 oda var, her 1 odaya en fazla 4 kişi girebiliyor. Lobiye giren insanları sadece tek bir sunucuya atmasını istiyorum. Tek bir sunucu olacak fakat bunun algoritmasını nasıl yapacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum aşırı karışık anlatmışsın anlatmak istediğin şey sunucuya giren insan sayısını ayarlamaksa oyunu yayınlarken yayınlama ayarlarından o sayıyı arttırıp azaltabiliyorsun ha oyun içi odalardan bahsediyorsan onunda spawnını ayarlaman gerekiyordur. Muhtemelen YouTube'da videolarını bulabilirsin.
Sunucudaki insan sayısından bahsediyorsan burada bir arkadaş çözümünü vermiş: Çözüldü: Roblox sunucusuna girecek kişi sayısı nasıl belirlenir?

Hocam dün beynim durdu en son foruma yazayım dedim pek açıklayıcı yazamamışım.

Şöyle söyleyim bir oyun yapıyorum ve bu oyuna girmeleri için bir lobi tasarladım. İnsanlar oyuna girmeden önce lobiye girecek lobiden oyuna ışınlanacak. Fakat oyuncu sayısına göre 20 lobi açılsa 20 tane oyunun aynısından mı yapmam gerekiyor, yoksa tek bir oyun yapıp 20 lobiden gelen oyuncuları sığdırabilir miyim ? Yani 10.000 kişi oyunumu oynuyorsa tek bir oyuna girecekler. 10.000 tane map yapmama gerek olmaması gerekiyor. Bunun algoritmasını nasıl yapacağım onu soruyorum ? Biraz karışık fakat anlatabilmişimdir umarım. Anlamadığınız yeri sorun hocam.

Hocam anladıgıma göre söyleyeyim lobi tasarlamışsınız o lobiden başka bir oyuna ışınlandırıyorsunuz ışınlandırdıgınız oyunu 1 kişilik olarak ayarlarsanız otomatik olarak oyun bölünüyor ve her giren farklı oyunda tek başına oluyor yani 20 tane oyunun aynısından yapmana gerek yok oyunu 1 tane yapıp 1 kişilik sınır koyarsanız giren kişi kadar sunucu açılıp oyun bölünecektir.

Sizin yapmak istediğinizi tam anlayamadım lobide birden fazla kişi olup oyunda tek kişi olmasını istediğinizi anladım onun için lobili olan oyunun kişi sayısını arttırıp ışınlanacakları oyunu tek kişilik yaparsanız her kişi için 1 sunucu kopya oluşturup açacaktır.

Lobileri tek kişilik yapmak istiyorsanızda tam tersini yapıyorsunuz lobileri tek kişi yapıp ışınlanacakları oyunun kişi sayısını çoğaltıyorsunuz.

Roblox'un kendi kodlama dilimi vardı hangi dili kullanıyordu hatırlamıyorum ama kodlama dilini bilmeden profesyonel bir oyun yapamazsın arkadaş ortamına bir oyun hazırlayabilirsin sadece kısıtlı şekilde.

Son düzenleme:
Hocam örnek veriyorum korku oyunu yapıyoruz ve korku oyununa girmek için bir lobi tasarladık lobide 1/1 2/2 3/3 4/4 olacak şekilde odalar var. Şimdi korku oyununun 1 map olduğunu düşünelim. Mapin oyuncu sınırını 1 kişi yaptık diyelim. 4 kişilik lobiden giren oyuncuları nasıl mape atacak hocam ? Yani onun ayarlamasıni sormuştum aslında biraz karışık bir durum. Lua diliyle yazıyoruz hocam.

Geri
Yukarı