Çözüldü Roblox crash veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

EmirOzylds

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Boş iş
Arkadaşlar sorunum bu, yani bilgisayarım patates olmasına rağmen herkesin bilgisayarı Roblox açar değil mi? Hem de mavi ekran veriyor :/.
Sistemim;
3 GB RAM.
64 X2 5600+
HD 6570.

Çözüm
Arkadaşlar tartışmayı bir bırakın. Ortada Minidump dosyası var ona bir bakacağım.
Crash yemesinin sebebi ekran kartı sürücüsü diye düşündüm o yüzden dosyalara bakacağım.

Ben ne dedim, ekran kartı çökertiyor dedim değil mi? Aynen de öyle. Hata sebebi ekran kartı sürücüsü. Sürücünü güncelle. Ama önce DDU ile kaldır.
Internet Download Manager kaldır.
MTA kaldır.

Ve Memory Management hatası almışsın. Bakmayı en sevdiğim hata.
NTFS.sys çökmüş bu da diske dair bir şeylerin var olduğunu söyler.

Ve Memory Management hatası ile de yüksek ihtimalle ilişkisi var.
HD Tune Pro ile "Quick Scan" kapalı şekilde "Error Scan" yap.
RAM testi için de MemTest rehberine bak.

Windows 7 daha performans Win 8.1 için en az 4 GB RAM olması tavsiye ediliyor Roblox'a giremez ama Windows 7'de kasmadan girer.
Windows 8.1, 7'ye göre daha performanslı bir işletim sistemidir. Windows 8.1'e geçerse 7'den daha yüksek performans alır.

Arkadaşlar tartışmayı bir bırakın. Ortada minidump dosyası var ona bir bakacağım.
Crash yemesinin sebebi ekran kartı sürücüsü diye düşündüm o yüzden dosyalara bakacağım.

Ben ne dedim, ekran kartı çökertiyor dedim değil mi? Aynen de öyle. Hata sebebi ekran kartı sürücüsü. Sürücünü güncelle. Ama önce DDU ile kaldır.
Internet Download Manager kaldır.
MTA kaldır.

Ve MEMORY_MANAGEMENT hatası almışsın. Bakmayı en sevdiğim hata.
NTFS.sys çökmüş bu da diske dair bir şeylerin var olduğunu söyler.

Ve MEMORY_MANAGEMENT hatası ile de yüksek ihtimalle ilişkisi var.
HD Tune Pro ile "quick scan" kapalı şekilde "error scan" yap.
RAM testi için de Memtest rehberine bak.

Ödevlerim daha yeni bitirdim hemen yapmaya başlıyorum.
Sürücüleri güncelledim, silin dediklerinizi sildim her şey tamam.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı