Çözüldü Roblox ekran kartını çok az kullanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kirmizi Rias

Hectopat
Yer
School
Daha fazla  
Dostlar çoğu oyunda sabit 60 FPS oynuyorum fakat bazı oyunlarda darboğaz gibi bir şey oluyor. Muhtemelen oynadığım oyunun optimizasyonundan kaynaklanıyor çünkü grafikleri en aza çekince 10 FPS alıyorum komple arttırınca 15 FPS alıyorum. Config gibi bir taktiği yok mu bunun?

1625393152575.png

Edit: Oyuna ilk girişteki FPS değerlerim:

1625393239052.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Oyuna ilk girişte 200 FPS alman gayet normal. Çünkü donanım kullanmıyor. Oyun yavaş, yavaş açılmaya başlayınca donanım kullanımı artar. Oyun optimizasyonu ile alakalı. Çok oyunculu olduğu için CPU yüklenmesi bana gayet normal geldi.
Dostlar çoğu oyunda sabit 60 FPS oynuyorum fakat bazı oyunlarda darboğaz gibi bir şey oluyor. Muhtemelen oynadığım oyunun optimizasyonundan kaynaklanıyor çünkü grafikleri en aza çekince 10 FPS alıyorum komple arttırınca 15 FPS alıyorum. Config gibi bir taktiği yok mu bunun?

Eki Görüntüle 1095597

Edit: Oyuna ilk girişteki FPS değerlerim:

Eki Görüntüle 1095600

Dostum ekran kartının özellikleri ve markasını versen çok daha iyi olurdu fakat FPS artmasını istiyorsan çözünürlüğü düşürmen gerek yani Roblox'ta çözünürlük düşürme diye bir seçenek yok fakat masaüstü sağ tık çözünürlük 800x600 ya da 1024x768 çekmelisin ve görev yöneticisinden öncelik ayarla yüksek yapabilirsin yani dediğim gibi.
FPS unlocker mı kullanıyorsunuz?

Kullansa bile FPS'te alakası yok 60FPS sabitse FPS unlocker 120 çıkartıyor performansa göre değişiyor dostum.

FPS'te alakası yok 60FPS sabitse FPS unlocker 120 çıkartıyor
200 FPS aldığım için sormuş olabilir hocam.
Sistem özelliklerim:
Sparkle Calibre 9600 GT.
Intel Core 2 Quad Q8400.
2x2 4 GB 800 MHz RAM.
Bunlar dışında bir donanımın bilgisine gerek olmadığını düşünüyorum.

Geri
Yukarı