Roblox Studio screen GUI boyutlarını ayarlamak

MZLopat42597

Femtopat
Daha fazla  
Roblox Studio'da herhangi bir screengui yaptığım zaman (frame, textbox, textlabel vb) boyutunu moyutunu her şeyini ayarlıyorum ancak diğer cihazlardan test edince (test, device) benim bilgisayarımda tam istediğim boyutta ve konumda olan screengui, bazı cihazlarda ekrana sığmazken bazılarında nohut miktarı yer kaplıyor. Bu sorunu düzeltmek için bir tane plugin olduğunu öğrendim Auto scale Lite diye ancak o da işe yaramadı. Bunun çözümünü bilen yazabilir mi?

Roblox Studio'da herhangi bir screengui yaptığım zaman (frame, textbox, textlabel vb) boyutunu moyutunu her şeyini ayarlıyorum ancak diğer cihazlardan test edince (test, device) benim bilgisayarımda tam istediğim boyutta ve konumda olan screengui, bazı cihazlarda ekrana sığmazken bazılarında nohut miktarı yer kaplıyor. Bu sorunu düzeltmek için bir tane plugin olduğunu öğrendim Auto scale Lite diye ancak o da işe yaramadı. Bunun çözümünü bilen yazabilir mi?
Bu plugini kullanarak yapabilirsiniz.
1710584257060.png

Bu görüntüdeki gibi hepsini veya sadece ScreenGui'ı seçip, plugini açıp, Position için Scale ve Size için Scale yapıyorsunuz oluyor.

Son düzenleme:
Bu plugini kullanarak yapabilirsiniz.
Eki Görüntüle 2142162
Bu görüntüdeki gibi hepsini veya sadece Screengui'ı seçip, plugini açıp, position için scale ve size için scale yapıyorsunuz oluyor.

Dedim ya zaten bu plugin çalışmıyor diye. Eskiden yaptığım birkaç GUI'de çalışmıştı ancak şu anda hiçbir şekilde yeni GUI'lerde çalışmıyor. Aksine GUI'lerin boyutunu yamultuyor.

Dedim ya zaten bu plugin çalışmıyor diye. Eskiden yaptığım birkaç GUI'de çalışmıştı ancak şu anda hiçbir şekilde yeni GUI'lerde çalışmıyor. Aksine GUI'lerin boyutunu yamultuyor.
Görmemişim, kusura bakmayın. Manuel olarak bu videodakini deneyebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı