Roblox'da oyun yaparak veya kozmetik satarak para kazanılır mı?

@509401 şu an Roblox'da en çok oynanan oyunların sahipleri ne kadar para kazanıyordur tahmin verebilir misiniz? Veya Robux'u paraya dönüştürünce ne kadarını kesiyor?

Hangi oyunlardan bahsediyorsunuz?

Paraya dönüştürme olayı şöyle:

Minimum tutar ilk başta 100k robuxtu sonra 50k oldu en sonda 30k oldu bu çoğu kişinin devex (gerçek paraya dönüştürme) erişebilmesini sağladı. Şu anki değerler 30k robuxa 105 dolar.

1701113997032.png

Hangi oyunlardan bahsediyorsunuz?

Paraya dönüştürme olayı şöyle:

Minimum tutar ilk başta 100k robuxtu sonra 50k oldu en sonda 30k oldu bu çoğu kişinin devex (gerçek paraya dönüştürme) erişebilmesini sağladı. Şu anki değerler 30k robuxa 105 dolar.

Eki Görüntüle 2033443
3 ay sonra yazıyorum ama hala aktifseniz, ben de başlamayı düşünüyorum böyle bir şeye ama Fortnite'ta yapmak mı Roblox'ta yapmak mı daha mantıklı sizce? Veya bundan önce direkt yapmak mantıklı mı? Roblox'u hayatımda bir kere bile oynamadım ama Fortnite'ta 2400 saatim var, başlığı açan kişi çok eleştirilmiş oynadığını söylediği için ama benim düşüncem bu kadar uzun süre oynama sonucununda kitle hakkında bilgimiz oluyor, Roblox her ne kadar belli bir oyun olmasa içinde bir sürü oyun barındıran bir hub da olsa Fortnite 2022 öncesi sadece bir Battle Royale idi ve yaklaşık 2018'den beri oynadığım için Fortnite'ın çocuk kitlesini de genç kitlesini de yetişkin kitlesini de Türk kitlesini de çok iyi biliyorum bu da yapacağım oyunun konseptini seçerken yardımcı olabilir diye düşünüyorum. Hem de anladığım kadarıyla Fortnite'ta ödeme almak çok daha kolay, belli bir sayıda oyuncu bir hafta oynasa günlük 2-3 dolar kazanılıyor diye biliyorum ama Roblox da daha eski olduğu için oradaki sistem daha gelişmiş olabilir diye düşündüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı