Rock/Metal müzik dinlemeye nasıl başlamalı?

Heavy Metal, Thrash Metal başlangıç için iyi türlerdir.

Grup olarak öneri yaparsam;
Heavy Metal: Iron Maiden, Black Sabbath, Mercyful Hate, Dio, W.A.S.P.
Thrash Metal: Metallica, Megadeth, Slayer, Sepultura, Artillery, Coroner, Kreator, Testament gibi grupları öneririm. Saydığım grupların tüm albümlerini dinleyebilirsin.

Bin çeşit metal türü, milyon çeşit de grup var :D Gateway denebilecek gruplardan Slipknot, Metallica, Avenged Sevenfold ve Iron Maiden önerebilirim.

Ne bileyim hocam dinlerken Phonk gibi rahatlayacağım bir şey istiyorum, mesela çok sinirlendiğim zaman açıp rahatlayacağım tarzda bir şey yok mu? Aggressive Metal gibi bir tarz varsa dinlerim. 😀

Ne bileyim hocam dinlerken Phonk gibi rahatlayacağım bir şey istiyorum, mesela çok sinirlendiğim zaman açıp rahatlayacağım tarza bir şey yok mu? Aggressive Metal gibi bi tarz varsa dinlerim. 😀
Metalcore ya da Slipknot iyi gider gibi tanıma göre. Alternatif ve progresif de ekledim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Şu tarz agresif şeyler de var ama bunlar başlangıçta gitmez bence:

Evet, çok fazla ara tür var. O kadar çok ki iki ara türün arasındaki fark kulağa gelmeyebiliyor bile. Klasikleşmiş birkaç grup ve parçaları var. Öncelikle onlara bakabilirsiniz.

Led Zeppelin, Deep Purple, Rainbow, Metallica, Megadeth, AC/DC, Pink Floyd, Beatles, Guns N' Roses, Iron Maiden, Scorpions gibi grupların belirli şarkılarını icra ettikleri türün müptelası olmayanlar bile bilir.

Türkçe örneklere de yönelebilirsiniz, gerçekten başarılı sanatçılarımız var. Athena, Erkin Koray, Demir Demirkan, Pentagram, Ogün Şanlısoy, Haluk Levent, Yavuz Çetin, Cem Köksal, Kurban, Çilekeş, Almora gibi örnekler verebilirim. Bu Türkçe olanlardan bazıları çok dinlenmez, genele pek hitap etmediğindendir galiba.

Evet, çok fazla ara tür var. O kadar çok ki iki ara türün arasındaki fark kulağa gelmeyebiliyor bile. Klasikleşmiş birkaç grup ve parçaları var. Öncelikle onlara bakabilirsiniz.

Led Zeppelin, Deep Purple, Rainbow, Metallica, Megadeth, AC/DC, Pink Floyd, Beatles, Guns N' Roses, Iron Maiden, Scorpions gibi grupların belirli şarkılarını icra ettikleri türün müptelası olmayanlar bile bilir.

Türkçe örneklere de yönelebilirsiniz, gerçekten başarılı sanatçılarımız var. Athena, Erkin Koray, Demir Demirkan, Pentagram, Ogün Şanlısoy, Haluk Levent, Yavuz Çetin, Cem Köksal, Kurban, Çilekeş, Almora gibi örnekler verebilirim. Bu Türkçe olanlardan bazıları çok dinlenmez, genele pek hitap etmediğindendir galiba.
Özellikle Yavuz Çetin ve Led Zeppelin ile başlarsanız daha çok seversiniz bana kalırsa.

Guns N' Roses ve Foo Fighters gruplarını öneririm. Bu ikisiyle başladım ve hala favori üç grubumdan ikisi. Üçüncüsü de The Offspring.

Geri
Yukarı